Yatırım yapmaya başla!

Honda, Amerika Kıtasındaki 60. Yılını Bir Chevy Pick-up ile Kutluyor

Honda, Amerika'daki 60. yılını kutlarken bazı değerleri unutmamış...
Honda, Amerika Kıtasındaki 60. Yılını Bir Chevy Pick-up ile Kutluyor

Honda’nın Amerika’ya gelişinin 60. yılı kutluyor ancak bir tuhaflık var o da bunu Chevrolet’in ikonik bir kamyonetiyle yapılıyor olması. Japon marka yarım asırdan fazla bir süre önce Amerika’ya motosikletleriyle gelerek başarının burada olacağını düşündü. Dünya savaşında birkaç kez tesisleri yıkılıp yeniden yapılan Honda, başarıya odaklı şekilde farklı ülke topraklarına ayak basmıştı.

İki tekerler üzerinde iyi bir uzmanlık yapmış, insanların havadar sürüşlere olan ilgisini artırmıştı. Halen daha Chevy’nin olayın neresinde olduğunu merak ediyorsunuz değil mi? Onun cevabı aşağıda;

Honda, Japonya’dan Amerika’ya doğru yolculuğuna 1959 yılında başlıyor.

Honda 60. Yıl Kutlama Chevrolet Pick-up Restore1959 yılında hizmet ağını okyanus ötesine taşımak isteyen Honda, Güney Kaliforniya‘ya bayilikler açmaya karar veriyor. Halka sunacağı motosikletlerin hangi donanımda ve düzeyde olacağının stratejisini yapmış, işinin devamlılık sistemini kafasında oluşturmuştu.

O sırada açtığı bayilere bir şekilde iki tekerlekli araçlarını taşıması gerekiyordu. O yüzden de Chevrolet’e giderek küçük bir kamyonet filosu satın aldı. American Honda Motor tabelası altında, sırtında Honda motosiklet olan Chevy! İşte marka tam olarak yukarıda gördüğünüz resmin aynısını istiyordu.

Japon marka 60. yılını özel kılmak ve akılda kalması için arşivlerinden uzun süre geriye doğru gitmek zorunda kalmış. Gördüğümüz resmin bulunması gerekiyordu çünkü kutlama aracı birebir aynı olmak zorundaydı.

Araştırma sadece Honda’nın sakladığı kaynaklarla sınırlı değildi. Emekli olmuş yaşlı eski çalışanların da kapıları çalınmış. Ve sonunda resimle beraber aracın nasıl yapılacağının yolu bulunmuş.

Bu işte görevli kişiler 1961 Chevy kamyoneti satın almışlar. Fabrikasyon gibi olması için el işçiliği ile kaporta boyası atılmış. Yan şeritler, logolar ve yazılar hepsi birebir uydurulmuş. Sonra mekanik iyileştirme için teknisyenler 4.6L V8 motor üzerinde revizyon yapmış. 3 vitesli manuel şanzıman da tazeleme çalışmaları içerisine katılmış.

Olayın ikonik kısmını daha çok vurgulamak için Honda, pick-upın sırtına biri 1965 Honda 50 diğeri, 161 cc hacimli CB160 spor motosikletler yerleştirildi. Kamyon şu anda Amerikan Honda’nın Torrance/Kaliforniya merkezinin lobisinde sergileniyor. Aldığımız bilgiye göre bu kombin SEMA ve ülke çapındaki fuarlara da götürülecek. Gerçekten anlamlı ve duygusal bir çalışma olmuş!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum