Yatırım yapmaya başla!

Honda, Daha Büyük Elektrikli Araçlarını Üzerinde Çalıştığı “BEV” Platformuna Alacak!

Honda, maliyetleri ortalamada tutmak ve araçlarının elektrik motorlarında daha fazla yenilik sunabilmek için markanın BEV Platformu'na geçeceği açıklandı.
Honda, Daha Büyük Elektrikli Araçlarını Üzerinde Çalıştığı “BEV” Platformuna Alacak!

Honda, yeni bir açıklama yaptı ve elektrikli araçlarında çalışmaların biraz daha genişletileceğini söyledi. İlk gösterimini sevimli e-Honda ile yapan marka, bunu Goodwood Festivali’nde bizlerle tanıştırmıştı. Uzun süredir üzerine çalışmaların yapıldığı mini model, boyutlarından daha büyük teknoloji barındırıyordu.

Elbette Honda hayatına tek bir küçük elektrikli otomobille devam etmeyecekti. Buna ilişkin, araç çeşitliliği artırmak ve modeller üzerinde yeni güç dengeleri kurmak adına, 2025 yılına kadar modüler BEV Platformu’nda üretim yapılacağını açıkladı.

BEV, oldukça esnek bir mimari olacak ve araç üretimlerinde ilgi çekecek şeyler yapılacak.

Honda’nın tek bir platform çatısı altında araç üretimi kendi işini kolaylaştırdığı gibi maliyet bakımından kar edebilecek. BEV’de 4×4 çekiş sistemleri de olacak. Platform esnek yapıda olacağından, birden fazla aracın aynı ortamda üretilmesi olacak.

Araçlarda kullanılacak bileşenlerin bazılarında, diğer araç paylaşım yolu da açılacak. Bu, kapı olabilir, paneller olabilir vs. ile daha hızlı bir üretim modu bekleniyor. SUV’lardan sedanlara kadar tüm araçları kapsayacak BEV Platformu, araçların arkaya koyulacak elektrik motorlarını standart yapacağı eklendi.

Açıklamaların devamında arkadan itiş sistemiyle birlikte bazı ağırlık dengelerinde de 50:50 oranın sunulacağı söylendi. Açıkçası arkadan elektrik motorlu bir çekiş sisteminin kullanılacak olması ilginç. Honda’nın bunu yapmasındaki nedenler altında, sportif dinamik sürüşlere karşı bir vurgu yapmak istemesi olabilir.

Japon marka, Ayumu Matsuo mimarisinin C ve D segmentli araçlarda kullanılacağını açıkladı. Ve platforma dayalı modellerin “yüksek verimli paketleme” ve “yumuşak” bir sürüş deneyimine sahip olacağını söyledi.

İkinci aşamada Honda, çift elektrikli motor düzeninden bahsediyor.

Aldığımız bilgilere dayanarak Honda’nın küçük ölçekli araçlarda çift elektrikli motorlarla sunacağı açıklandı. Uzak Doğulu, “Yüksek voltajlı sistem teknolojilerimizi PHEV’lere, BEV’lere ve FCV’lere uygulayacak” dedi. Bunun da performanslarda etkili olacağı aktarıldı. Ön ve arka aksa monteli elektrik motorlarında verimlilik açısından da iyi sonuçları bekleniyor.

BEV gibi mimari yapılarının oluşturulması, aslında Honda için bir nevi mecburi bir durumdu. Bir açıklamasında Japon marka, “Özellikle otomobil üreticisi gerekli güç aktarım bölgelerinin bölgeden bölgeye farklı olduğunu ve her bölgedeki altyapıya, yönetmeliklere ve müşteri ihtiyaçlarına bağlı olarak daha da çeşitlendi. Bu önemli bir sorun, ancak şirket doğru ürünleri, doğru zamanda doğru yerlerde kullanması gerekir” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum