Paylaşım

Film Yıldızlarının Başkenti Hollywood’dan Muhteşem Görüntüler

 

Hollywood dendiğinde herkesin aklına ilk olarak kuşkusuz Amerikan filmleri gelecektir. Dünyanın en yüksek bütçeli filmlerinin çekildiği film stüdyolarının yoğun olarak burada bulunması, bu yörenin isminin tüm dünyaya yayılmasını sağlamıştır.

Hollywood’u film yıldızlarının başkenti olarak tanımlayabiliriz. Los Angeles kentinde bir bölge olan Hollywood, dünyanın en büyük film yıldızlarına ve stüdyolarına ev sahipliği yapmaktadır. Harika bir doğaya sahip olan bu bölgede, son derece lüks bir yaşamın varlığından söz edebiliriz. İhtişamlı yapıları ile dikkat çeken Hollywood, film endüstrisinin adeta can damarı olan bir bölgedir.

Sık sık filmlerde ve kliplerde yer verilen dağın tepesindeki Hollywood yazısı ile bölgenin tüm dünyaya tanıtımının yapıldığını söyleyebiliriz. Los Angeles’te bulunan bu semtin kendine has bir atmosferi olduğundan söz edebiliriz. Geçmişte New York eyaletinde çekilen filmler zaman içerisinde Hollywood’ta çekilmeye başlamıştır. Bu gelişmenin bölgenin kaderini değiştirdiği bir gerçektedir.

Bu bölgede yaşayan ünlü insanların yıllar yılı geçirdikleri ışıltılı kariyer ile birlikte, çok büyük kazançlar sağladıkları bilinmektedir. Dünyanın dört bir yanına şöhretleri yayılmış insanların, son derece lüks hayatlar yaşadığı Hollywood, videodaki görüntüleri ile izleyenleri içine çekmektedir.

Dünyanın en lüks arabalarını Hollywood sokaklarında gezerken sıklıkla görebilirsiniz. Sokakların son derece düzenli ve temiz göründüğü bu semt, bünyesinde bulundurduğu sinema potansiyelini fazlası ile dışarı yansıtmaktadır. Sokaklarda gezerken fantastik film karakterlerine sıkça rastlamanız mümkün. Spider Man, Batman, X-Men gibi karakterlerin yansıtıldığı Hollywood sokakları, ziyaretçilerine keyif dolu anlar yaşatmaktadır.

Dünyanın dört bir yanına filmlerini pazarlayan Hollywood, sinema sektörünün can damarı olarak bilinmektedir. Çok büyük paraların döndüğü bu bölge, içinde bulundurduğu sinema kültürü sayesinde daha nice yıllar beyazperdeye yansıttığı filmlerle adından söz ettirmeye devam edecektir.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur