Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Hollanda’da Hükümetten Kripto Paraların Yasaklanması İstendi

Hollanda CPB Başkanı, Hollanda'yı Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini yasaklamaya davet etti.
Hollanda’da Hükümetten Kripto Paraların Yasaklanması İstendi

Kripto para ticaretine dair dünyanın pek çok ülkesinde farklı yaklaşımlar oluyor. Son olarak Hollanda’da kısıtlamaya yönelik bir talep gündeme geldi. Hollanda Merkezi Planlama Bürosu (CPB) direktörü Pieter Hasekamp, ​​kripto para birimlerinin çöküşünün gelecekte kaçınılmaz olduğuna inanıyor.

Hasekamp, hükümetten Bitcoin ve diğer kripto paraların ticaretine yönelik yasaklama getirmesini talep etti. CBP başkanı yatırımcılar ve hükümetler söz konusu olduğunda, harekete geçecek son kişinin kaybedeceğini ifade ediyor. Bunun çözümünün ise hükümet tarafından kripto para ticaretinin yasaklanması olduğunu düşünüyor.

Pieter Hasekamp, ​​2020 baharının başından bu yana hükümet için çok önemli bir danışman olan Merkezi Planlama Bürosu’nun (CPB) direktörü olarak görev yapıyor. Ülkede kripto para ticaretinin yasaklanması gündeme gelmiş ve 2018’de Hollanda Maliye Bakanı Wopke Hoekstra bir kripto yasağının uygulanmasını reddetmişti.

Kripto paralara yönelik en çok kısıtlama uygulayan ülkelerden birisi Çin olmakta. Bitcoin’in hash gücünün en büyük kısmı Çin’den geliyor, ancak son zamanlarda ülke hükümeti tüm yüksek enerji tüketen projeleri yasaklayarak karbon ayak izlerini azaltma hedefini öne sürerek madencileri sıkıştırıyor. Bugüne kadar üç eyalette Bitcoin madencileri yasaklandı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum