Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Holding Şimdi de Amsterdam’da Halka Arz Olacak!

Geçen yılın başarılı halka arzlarından olan 1000 Yatırımlar Holding, gözünü Euronext Amsterdam borsasına dikti. İşte detaylar;
Holding Şimdi de Amsterdam’da Halka Arz Olacak!
HABER GİRİŞ

Geçen yıl 14 – 15 Kasım’da talep toplayıp 20 Kasım’da borsada işlem görmeye başlayan 1000 Yatırımlar Holding, başarılı halka arzlardan biri olmuştu. Tavan serisinin ardından kısa bir mola verip, yükselişine yeniden devam eden şirket, şimdi de Euronext Amsterdam borsasına göz dikti.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bu sabah gönderdiği bildirimde şirket, yatırımlarından olan GO Sharing B.V.’nin Euronext Amsterdam borsasında halka arz olmak için çalışmalara başladığını duyurdu. Halka arz başvurusu için Euronext ile görüşmelere ve gerekli çalışmalara başlayan şirket, son dönemde yatırımlarına hız kazandırdı.

Dün KAP’a yaptığı açıklamaların birinde yatırımlarından olan Bin Ulaşım ve Akıllı Şehir Teknolojileri A.Ş.’nin iştiraki olan BinBin Albania Mobility SHPK’nin Tiran Belediyesi ile gerekli müzakereleri tamamladığını ve 2024 Mayıs içinde paylaşımlı elektrikli skuter kiralama operasyonunu başlatacağı söylenmişti.

Başka bir KAP bildiriminde ise Bin Ulaşım ve Akıllı Şehir Teknolojileri A.Ş.’nin elektrik skuter faaliyetlerine istinaden Elektrikli Skuter Yönetmeliği’ne göre; herhangi bir ilde faaliyet göstermek için başvuru yapılan makamın UKOME olduğunu, il veya ilçe yerel yönetimlerinin ilgili yönetmelik kapsamında herhangi bir izin sürecine ihtiyacı bulunmadığını açıklamıştı.

BINHO kodlu hisselere baktığımızda ise son dönemde gerileme gösterdiği görülüyor. 710 lira ile tüm zamanların zirvesini gören hisseler, bu seviyeden gerilemeye başladı. Dünkü işlemleri ise yüzde 4’ten fazla kayıpla 452,5 liradan tamamladı.

GCM Yatırım Banner

Borsadaki genel kararsızlığın da etkisiyle 452,50 liraya kadar geriledi. Haftalık yüzde 16’ya yakın ekside performans gösterirken, aylık bazda yüzde 24’ye yakın negatif performansa işaret ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın