Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Holding Hisseleri Yüzde 50 Potansiyelle Güçlü Al Veriyor

Borsa İstanbul'da yeni hafta güçlü başlarken, yatırım kuruluşları hedef fiyat yayınlamaya devam ediyor. İşte Halk Yatırım'ın tavsiye ve hedef fiyat raporu:
Holding Hisseleri Yüzde 50 Potansiyelle Güçlü Al Veriyor
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da yeni hafta bahar havası yaşatırken, yatırım kuruluşlarının raporları da göz doldurdu. Borsada bir süredir kırılan heves yeniden toparlanmaya başladı. Dolayısıyla raporlarda daha iyimser ifadelere yer verilirken, AL tavsiyeleri de peş peşe geldi. Kredi notu güncellemeleri yaklaşırken, özellikle yabancı bankalardan yurt içini yeşillendiren tavsiyeler gelmeye başladı.

BIST 100 endeksi TSİ 16:25 sularında yüzde 1,85 artıda 7770,15 puanda seyrederken, holding endeksi (XHOLD) yüzde 1,92 artıda 6905,82 puanda geziyor. Endekste en fazla yükselen 3 holding ise yüzde 7,38 ile Marka Yatırım Holding (MARKA), yüzde 7,2 ile Akdeniz Yatırım Holding (AKYHO) ve yüzde 6,24 ile Verusa Holding (VERUS) olarak sıralandı.

Halk Yatırım ise bugün Analist Tahminleri ve Hedef Fiyatları başlıklı raporunda Al, Güçlü Al ve Tut tavsiyelerini paylaştı. Bu listeye göre 5 holding hissesi Güçlü Al tavsiyesine sahip.

Halk Yatırım Güçlü Al Veren Holdingler
Kaynak: Halk Yatırım

Rapora göre ortalama yüzde 50,2 potansiyel getiri sunan ve Güçlü Al veren holding hisseleri; Koç Holding (KCHOL), Sabancı Holding (SAHOL), Tekfen Holding (TKFEN), Anadolu Grubu Holding (AGHOL) ve Alarko Holding (ALARK) şeklinde sıralandı.

Enka İnşaat hisseleri 44,47 liralık hedef fiyata sahip ve yüzde 31,7 getiri potansiyeliyle işlem görüyor. Koç Holding ise yüzde 41 getiri potansiyeli taşırken 203,47 liralık hedef fiyata sahip. Sabancı Holding’in getiri potansiyeli yüzde 60,3 iken, hedef fiyatı 98,72 lirada bulunuyor.

GCM Yatırım Banner

Yüzde 69,3 getiri potansiyeline sahip Tekfen Holding hisselerinde hedef fiyat 63,80 liradayken, yüzde 41 getiri potansiyeli ile Anadolu Grubu Holding hisseleri 301,93 lira hedef fiyatla işlem görüyor. Alarko Holding hisseleri hedef fiyatı 146,85 TL ve getiri potansiyeli yüzde 57,8 seviyesinde bulunuyor.

Bu holding hisselerinden Alarko Holding, Sabancı Holding ve Tekfen Holding hisselerinin en ucuz hisseler listesinde ilk 15 arasında yer aldığı da dikkat çekiyor. Listenin ilk sırasında ise yüzde 97 getiri potansiyeli bulunan ve Güçlü Al veren Yataş Yatak (YATAS) hisseleri yer alıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.