Yatırım yapmaya başla!

Hobi Olarak Başladığı İşi Başarılı Bir Girişime Dönüştürdü!

Hobi olarak başladığı işi büyüterek başarılı bir girişimcilik örneği sergileyen Nilgün Kayıran, kalp şekilli elmalarıyla her gün biraz daha tanınıyor. İşte detaylar…
Hobi Olarak Başladığı İşi Başarılı Bir Girişime Dönüştürdü!

Etrafımızda kendi işini kurmak isteyen ne kadar çok insan var, hepimiz biliyoruz. Ve çoğunun, doğru alanı bulamama sorunu yüzünden isteklerini gerçeğe dönüştüremediğini de aynı şekilde! Ancak biz başaranların üzerinde duruyoruz. Böylelikle, başkalarına da ilham verebilir, elindeki imkanları göremeyenlerin farkındalıklarını arttırabilirler. Tıpkı hemen şimdi bahsedeceğimiz girişimci kadının hikayesi gibi;

Kahramanmaraş’ta yaşayan Nilgün Kayıran, ürettiği farklı şekillerdeki elmalarıyla başarılı bir girişimcilik örneği sergiliyor.

Nilgün Kayıran, ürettiği farklı şekillerdeki elmalarıyla başarılı bir girişimcilik örneği sergiliyor

Tıpkı böğürtlen dikerek para kazanan kadın girişimci gibi o da üretmekten büyük mutluluk duyduğunu ve ileride işini daha da büyütmek istediğini dile getiriyor.

Bu işe hobi olarak başlayan kadın, hikayesiyle de ayrıca dikkat çekiyor. Çünkü…

Bu işe hobi olarak başlayan kadın, hikayesiyle dikkat çekiyor.

Ev hanımı olan Nilgün Kayıran, bahçe işleriyle uğraşmaya 5 yıl önce hobi amaçlı diktiği çileklerle başlamış. Ve o zamanlar bir bahçesi bile yokmuş. Pazardan aldığı 5 kök çilek fidesini evinin balkonundaki saksılara dikmiş.

Ardından fideleri, evinin yanındaki 1.5 dönümlük bahçeye taşımış ve çilek üretmeye başlamış.

Nilgün Kayıran, bahçe işleriyle uğraşmaya 5 yıl önce hobi amaçlı diktiği çileklerle başlamış.

Yılda 5 ton çilek ürettikten sonra bu işi sürdürmeye karar veren Nilgün Hanım, eşi Ömer Kayıran ile elma bahçesi kurmak için kolları sıvamış. Yurt içi ve yurt dışındaki otellere hizmet veren bir şirketle anlaşan girişimci, erkenci cinste yetiştirdiği elmaları çeşitli aletlerle kalp ve küp şekline getirerek satmaya başlamış.

Müşterilerden gelen yorumlardan gayet memnun olduğunu söyleyen kadın, şu anda daha fazla ürün elde etmek için çalışmalar yapıyor.

Müşterilerden gelen yorumlardan gayet memnun olduğunu söyleyen kadın!

“Bir kadın olarak toprakla uğraşmak ve üretimde yer almak çok mükemmel bir şey. Üretmek daha güzel. Kadınların üretimde yer almalarını öneriyorum. Kalp şeklinde elmaların insanların daha çok dikkatini çektiğini düşünüyorum.” diyen Kayıran, elma bahçesinin ayrıca doğal bir fotoğraf stüdyosu olarak kullanıldığını da belirtiyor.

Özellikle de nişanlıların ve yeni evli çiftlerin, kalp şekilli elmaların bulunduğu ağaçların önünde fotoğraf çektirdiğini dile getiren girişimcinin ileriye dair planları büyük. Sonuçta; Nilgün Kayıran ev hanımlığından girişimciliğe uzanan hikayesiyle ilham verenler arasına girmeyi kesinlikle hak ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Girişimcilik kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum