Yatırım yapmaya başla!

Irkçılıkla Suçlanan H&M Bu Kez “Allah” Yazılı Çoraplarla Tepki Çekti!

H&M, yine skandal bir haberle gündeme geldi. Olay yaratan reklam kampanyasıyla daha yeni tepki toplayan İsveçli marka, şimdi de “Allah” yazılı çoraplarıyla manşetlere düştü.
Irkçılıkla Suçlanan H&M Bu Kez “Allah” Yazılı Çoraplarla Tepki Çekti!

H&M’in ırkçılıkla suçlandığı katalog çekimlerinin üzerinden henüz birkaç hafta geçmesine rağmen firma benzer bir haberle gündeme geldi.

Zira İsveçli giyim markası H&M’nin satışa sunduğu çocuk çoraplarının altında Arapça “Allah” yazısına benzer figürler olduğu görüldü. Sosyal medyanın da etkisiyle kısa sürede yayılan haber, H&M’nin binlerce kişiden tepki almasına yol açtı. Sonrasındaysa firma tıpkı yaşanan önceki olayda olduğu gibi “özür mesajı” yayınladı.

Müşterilerin firmaya ait çocuk çoraplarının altında Arapça “Allah” yazısına benzeyen figürler görmesiyle şirket yeniden skandal yarattı.

 H&M Arapça “Allah” Yazısına Benzer Çoraplarla Gündemdeİsveç radyosu SVT’nin haberine göre firma gelen tepkiler neticesinde; çorapların altında “Allah” yazmadığını fakat benzerlikten dolayı özür dilediklerini belirtti.

Çorapların mağazalardan toplatıldığını duyuran H&M, özrüne ve ürünü geri çekmesine rağmen eleştirilmekten kaçamadı.

Şirket Çorapları Toplattı ve Özür DilediNeticede; şirket benzer bir haberle daha yeni gündeme gelmişti ve böyle olaylardan ders alması gerekiyordu.

Bilmeyenler için H&M’in siyahi bir çocuğun üzerindeki “ormandaki en havalı maymun” yazılı sweatshirtle epey konuşulduğunu söyleyelim.

H&M Kısa Süre Önce Irkçılıkla SuçlandıBu çekimi yüzünden ırkçılıkla suçlanan marka, aralarında ünlü isimlerin de bulunduğu milyonlarca kişinin tepkisini almış, özür mesajı yayınlasa da pek çok kişiden veto yemişti.

Hatta Puff Diddy’nin H&M’nin çocuk modeline 1 milyon liralık anlaşma teklif ettiği söylenmiş, ünlü yıldız da markayı eleştirenler arasına katılmıştı. Uzun lafın kısası; İsveçli giyim markası yine olay yaratıp ardından özür mesajıyla durumu telafi etmeye çalıştı. Fakat pek çok Müslüman bir daha H&M’den alışveriş yapmayacağını söyleyerek, şirketi sert sözlerle kınadı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Moda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum