Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

HIVE Blockchain Bitcoin Üretimini Ocak Ayında da Artırdı

Madencilik firması üretim kapasitesini artırmak ile beraber daha fazla Bitcoin’e sahip oluyor.
HIVE Blockchain Bitcoin Üretimini Ocak Ayında da Artırdı
Son Güncelleme: 
Yorum

HIVE Blockchain Technologies, Bitcoin ve Ethereum madencilik faaliyetlerine dair güncel rakamları açıkladı. Firma Ocak ayı içerisinde 264 BTC üretti ve madencilik kapasitesini 1.87 Exahash’e yükselttiğini duyurdu.

Şirket geçtiğimiz ay 2.170 ETH ürettiğini açıklamıştı. Bitcoin eşdeğeri üretimi ise Ocak ayı içerisinde 425 BTC’ye kadar yükseldi. HIVE’in bünyesinde Ocak sonu itibariyle 2.043 BTC ve 25.404 ETH bulunuyor.

Yapılan yatırımlar doğrultusunda 2021 genelinde kayda değer bir büyüme gözlemlendi. Şirketin Ocak’ta günlük ortalama çıkardığı Bitcoin 8,5 adetti. Açıklamada bu rakamın Şubat itibariyle 8,9 BTC’ye çıkarıldığı belirtildi.

HIVE geçtiğimiz yıl üretim kapasitesini artırmak adına Bitmain’den 1.800 kripto madenciliği makinesi sipariş etti. Halka açık şirket, Ağustos 2021’de BTC madenciliğinde 1 Exahash hedefine ulaşmıştı.

HIVE Başkanı ve COO’su Aydın Kılıç, hash oranlarını artırmak için büyük çaba gösterdiklerini kaydetti. Şirketlerin madencilik operasyonlarına yaptığı yatırımlar, hash oranının da artmasına neden oluyor.

Son veriler Bitcoin ve Ethereum’un hash oranlarının en yüksek seviyelere ulaştığını gösteriyor. Bitcoin hash rate geçtiğimiz günlerde, son 6 ayın en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Aynı şekilde Ethereum ağındaki hash oranı da tüm zamanların yeni zirvelerine geldi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%