Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Yüzde 313 Yükselen Şirketten Temettü Müjdesi

TGS Dış Ticaret, kar payı dağıtımına yönelik duyurusunu paylaştı. Hissesi uzun vadede güçlü bir yükseliş gösteren şirketin temettü kararı ne oldu?
Hissesi Yüzde 313 Yükselen Şirketten Temettü Müjdesi
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yatırımlarını, finansal raporlarını, iş ilişkilerini, sözleşmelerini ve kar payı dağıtım bildirimlerini paylaşarak yatırımcıları bilgilendiriyor.

Yıllık bazda hisse performansıyla dikkat çeken şirketlerden biri olan TGS Dış Ticaret (TGSAS), kar payı dağıtım kararını duyurdu.

Hissesi Yüzde 313 Yükselen Şirketten Temettü MüjdesiKaynak: KAP

Şirket, Yönetim Kurulu toplantısı sonucunda pay sahiplerine hisse başına brüt 0,30 TL, net 0,27 temettü dağıtılmasına karar verildiğini belirtti. Kar payı dağıtımının 31.05.2024’e kadar yapılması hususunun Olağan Genel Kurul’da görüşüleceği açıklandı.

Hissesi Yüzde 313 Yükselen Şirketten Temettü MüjdesiKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

19 Nisan 2023 tarihinde 17 TL seviyesinde olan TGSAS, 19 Nisan 2024 saat 17.30 itibarıyla yüzde 1 artışla 70,8 TL’de işlem görüyor. Haftalık yüzde 12 yükselen hisse özellikle uzun vadede sağladığı getiriyle yatırımcılarını memnun etmeyi başardı. TGSAS’ta yıllık artış yüzde 313 düzeyinde gerçekleşti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.