Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Yükselişe Geçen Teknoloji Şirketi En İyi Fiyatı Verdi!

Forte Bilgi İletişim Teknolojileri ve Savunma Sanayi A.Ş., KAP bildiriminde ihale zaferi içerikli yeni iş ilişkisi hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar;
Hissesi Yükselişe Geçen Teknoloji Şirketi En İyi Fiyatı Verdi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Haftalık ve aylık grafiği yeşillenen Forte Bilgi İletişim Teknolojileri ve Savunma Sanayi A.Ş., 2024 yılının ilk ayı içinde yeni iş ilişkilerini art arda sıralamayı sürdürüyor. Şirket, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde yeni iş ilişkisine dair bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da FORTE koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, yeni ihale zaferine ilişkin detaylar verildi.

Açıklamada, Türkiye ve Radyo Televizyon Kurumu Genel Müdürlüğü’nün “Yeni Nesil Güvenlik Duvarları Sistemi Alımı” işinin ihalesinde en iyi fiyatın verilerek birinci olunduğu bilgisi verildi.

Sözleşmeye davet yazısının şirkete ulaştığı ve ilgili sözleşmenin şirket tarafından imzalanarak kuruma iletildiği ifade edildi.

Sistem entegrasyonu ve yazılım geliştirme alanlarında faaliyet gösteren şirketten yapılan açıklamanın devamında, ihale bedelinin 989 bin dolar tutarında olduğu belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca söz konusu ihale zaferinin şirketin karlılığına ve cirosuna olumlu etki edeceği belirtildi.

Şirket, bir önceki hafta yaptığı KAP bildiriminde bir diğer ihale zaferini yatırımcılarıyla paylaşmıştı. Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’nın Güvenlik Duvarı ve Network Ürünleri Bakım Destek ihalesinde en iyi fiyatın verilerek birinci olunduğu bildirilmişti.

FORTE Değer Kazanmaya Devam Ediyor

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın son iş gününün ilk yarısında yüzde 1,13 değer kazanarak 8.262,20 puana yükselirken haber yazımı itibarıyla biraz daha yükselerek 8.313,69 puandan işlem görüyor.

FORTE hisseleri endeksle paralel hareket ederken hisselerin değeri, yazım itibarıyla yüzde 2,2‘lik yükselişle 85 TL seviyesinin üzerine çıkmış durumda.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler, haftalık ve aylık grafikte güncel olarak yatırımcısına sırasıyla yüzde 24,8 ve yüzde 24,1 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.