Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Kaybettiren Şirket Yatırımcıya Verdiği Sözü Tuttu

Bu ay halka arz olan ve yatırımcılara kaybettiren Lila Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş. yeni yatırımını duyurdu. Detaylar haberde...
Hisseleri Kaybettiren Şirket Yatırımcıya Verdiği Sözü Tuttu
HABER GİRİŞ

Mayıs ayının ilk haftasında hisseleri 37,39 liradan halka arz olan ve ilk işlem gününde kötü performansı ile dillerden düşmeyen Lila Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yatırımı hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, Sermaye Piyasası Kurulu onaylı izahnamede yer verilen Erzurum ili Aziziye ilçesindeki Merkez 2 OSB’de yer alan temizlik kağıdı üretim tesisinin bugün temel atma töreninin gerçekleşeceğini bildirdi.

Tören sonrası şirketten açıklama geldi. Resmi sitede yer alan açıklamada “Türkiye’nin önde gelen hijyenik temizlik kağıdı üreticisi Lila Kağıt’ın, 3 milyar TL’yi aşan yatırım bedeli ile Erzurum’da kuracağı yeni üretim tesisinin temeli atıldı.” ifadeleri kullanıldı.

Söz konusu tesisin Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz’in ilk kağıt üretim merkezi ve en büyük sanayi yatırımlarından biri olacağı not edildi.

Tesis ile Erzurum’da kurulacak sürdürülebilir üretim tesisi sayesinde ilk etapta bölgenin temizlik kağıdı ihtiyacının karşılanmasının, ardından Azerbaycan, Gürcistan, Irak gibi yakın coğrafyalar ve Türki Cumhuriyetlere temizlik kağıdı ihracatı yapılmasının hedeflendiği kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Erzurum tesisi için yapılacak toplam yatırımın ise 3 milyar TL’nin üzerinde olacağı aktarıldı. 2025 yılının ilk yarısında birinci fazın faaliyete geçeceği not edildi.

Lila Kağıt Genel Müdürü Alp Öğücü törende yaptığı açıklamada şirketin halka arz süreci ile ilgili konuşarak “Tüm yatırımcılarımıza taahhüdümüz; elde edilecek gelirle büyüme ivmemize devam etmek ve
yatırımlarımızı hızla hayata geçirmekti. Bugün, hiç vakit kaybetmeden taahhüdümüz olan Erzurum fabrika yatırımımızın temel atma törenini düzenliyor olmaktan mutluluk duyuyoruz.” açıklamasında bulundu.

Şirketin hisseleri (LILAK) haftalık bazda yüzde 14,44 değer kaybetti. Bugün açılışı 36,69 TL’den yapan hisseler günlük yüzde 3,41’lik kayıla 35,12 TL’den işlem görüyor. Hisseler halka arz fiyatından gerilemiş oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.