Yatırım yapmaya başla!

Hisse Yükselişi En Zengin 10 Kişiye Günde 24 Milyar $ Kazandırdı

En zengin 10 kişinin servetlerindeki son değişime bakıldığında toplam kazançlarının 24 milyar dolar olduğu görüldü. İşte detaylar;
Hisse Yükselişi En Zengin 10 Kişiye Günde 24 Milyar $ Kazandırdı

Koronavirüs krizi tüm dünyayı kasıp kavururken piyasalar da şok etkisinden nasibini alıyor. Ancak borsalarda öngörüldüğü kadar büyük bir çöküş yaşanmıyor. Çünkü ülkelerin arka arkaya teşvik paketleri açıklaması ve FED’in para basması gibi hamlelerle piyasalar destekleniyor.

Bu noktada dünyanın zengin 500 isminin bulunduğu Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne bakıldığında da bu durum gözlemleniyor. Milyarderlerin servetlerinde yılbaşından bu yana yaşanan değişim eksi yöndeyken son değişime bakıldığında büyük bölümünün artıda olduğu görülüyor.

En Zenginlerin Servetindeki Günlük Değişim +24 Milyar Dolar

En Zenginlerin Servetindeki Günlük Değişim +24 Milyar Dolar 
Kaynak: Bloomberg Billionaires Index

Yukarıdaki tablodan da anlaşıldığı üzere en zengin 10 kişinin hepsinin servetindeki son değişim artı yönlü olmuş.

Jeff Bezos 6,38 milyar dolarla listenin başındayken diğerleri de servetine servet eklemiş. Bezos’un yanında Bill Gates, Bernard Arnault, Warren Buffett, Mark Zuckerberg, Steve Ballmer, Larry Page, Amancio Ortega, Larry Ellison ve Sergey Brin’in toplam servet artışı 23,94 milyar dolara ulaşmış.

Pek çok sektöre giriş yapan ve kurucusunu dünyanın en zengini haline getiren Amazon hisseleri 14 Nisan’da yüzde 5’in üzerinde yükselerek 2283 dolara çıkmış.
Amazon Hisse Değişim
Kaynak: Yahoo! Finance

ABD hisselerinin yükselişinde koronavirüs salgınının yavaşladığına dair işaretlerle birlikte kazanç sezonunun başlamasıyla açıklanan bilançolar etkili oldu.

Örneğin JP Morgan’ın 2020’nin ilk çeyreğine dair verilerinde koronavirüsün etkisi görülse de gelirin sağlam kalması dikkat çekti.

ABD Hisseleri Salı Günü Yükselişle Kapandı

ABD hisse senetleri, COVID-19 salgınının en kötü durumunun geçebileceği yönündeki beklentilerin artmasıyla Salı günü keskin bir şekilde yüksekte kapandı. Dow Jones yüzde 2,39 artı ya da 558,99 puanla 23,949 seviyesine; S&P 500 %3,1 artış ile 2,846’ya ve Nasdaq Kompozit Endeksi de %3,95 yükselerek 8,515 seviyene çıktı.

Nasdaq, Mart ayında son zirvelerinin ardından sert düştükten sonra ayı piyasası bölgesinden çıkan Dow ve S&P 500’e katıldı.
Nasdaq Ayı Piyasası Çıktı
Kaynak: MarketWatch

ABD Piyasalarını Yönlendiren Şey Ne Oldu?

ABD Piyasalarını Yönlendiren Şey Ne Oldu?Reuters, ülke ekonomisinin yaklaşık yüzde 38’ini oluşturan 10 ABD eyaletinin iş için yeniden açılma planları üzerinde çalışmaya başladığını rapor etti.

Yani Avrupa’nın ve ABD’nin bir kısmı, COVID-19 vakalarının sayısında bir dengeleme belirtisi gördüğü için küresel piyasalarda da artış yaşandı. Yatırımcılar bir şeylerin yeniden açılacağı planlarıyla rahatladı ve yılın ikinci yarısında bir çeşit normalliğe dönüleceği hissiyle fiyatlandırma yapıldı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum