Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisse 5 Gündür Tavan! Haftalık Kazancı Göz Dolduruyor

Alt Pazar'da işlem gören Selçuk Gıda hisseleri 5 gündür tavan gidiyor. Hisselerin haftalık kazancı yüzde 77'ye yaklaşırken, bugün pay alım haberi geldi.
Hisse 5 Gündür Tavan! Haftalık Kazancı Göz Dolduruyor
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul 8 bin puanın üstündeki seyrinde kalıcılık sağlamaya çalışırken, hisselerdeki kazançlar yeniden toparlanıyor. Bu sırada öne çıkan birkaç hisse senedi ise yatırımcısının yüzünü güldürüyor. Borsa İstanbul Alt Pazar’da işlem gören Selçuk Gıda Endüstri hisseleri 5 gündür tavan giderek kazançları artıyor.

Selçuk Gıda (SELGD) hisseleri 28 Kasım gününde güçlü bir yükseliş gösterdi ve kapanış öncesinde tavana giderek devre kesiciye girdi. O günden itibaren tavan giden hisseler, 11,15 liradan 19,92 liraya kadar yükseldi.

SELGD kodlu hisseler TSİ 12:25 sularında yüzde 9,99 artıda 19,92 lirada devre kesicide bulunuyor.
SELGD Hisse Fiyatı - 05.12.2023
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler geçen haftanın aynı gününe göre yüzde 76,75 oranında yükseliş gösterdi. Aylık bazda ise yüzde 74,74 oranında kazanca işaret ederken, geçen yılın aynı gününe göre yüzde 163,49 oranında daha yüksek bir seviyeden işlem görüyor.

Şirket dün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) hisselerdeki olağan dışı fiyat hareketlerini etkileyecek bir özel durum olmadığını bildirdi. Bugün ise bir pay alım bildirimi göndererek, hisselerde 1.301.567 TL toplam nominal tutarlı pay alış işlemi gerçekleştiğini açıkladı.

Ümit Gümüş tarafından 30 Kasım gününde gerçekleştirilen bu alım sonrasında Selçuk Gıda sermayesindeki payının yüzde 5,92’ye ulaştığı bildirildi. Hisselerdeki sert hareketler dikkat çekerken, gelişmeler yakından takip ediliyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.