Yatırım yapmaya başla!

Hintli Ola Uber’in İstenmediği Birleşik Krallık Pazarına Giriyor!

Hindistan’ın en büyük taksi uygulaması Ola, Uber’e rakip olarak İngiltere’de hizmete başlıyor. Detaylar şöyle;
Hintli Ola Uber’in İstenmediği Birleşik Krallık Pazarına Giriyor!

2011 yılında kurulan ve Hindistan ile Avustralya genelinde 110’dan fazla şehirde faaliyet gösteren Ola, Birleşik Krallık pazarına girişini duyurdu. Şirketten yapılan açıklamada; Ola’nın tüketici dostu platformu ile hem özel kiralık araçlar hem de lisanslı taksiler sunan ilk uygulama olacağı belirtildi.

İlaveten, Birleşik Krallık’a girişiyle ilgili epey iddialı konuşan Ola’nın, sürücülerin taraması, destek hizmetleri ve yolcu güvenliği konularındaki yaklaşımıyla sektöre liderlik etmeye çalışacağı bildirildi. Ola’nın kurucu ortağı ve CEO’su Bhavish Aggarwal ise açıklamasında; “Ola, dünyanın en gelişmiş ulaşım pazarlarından biri olan İngiltere için planlarını duyurmaktan heyecan duyuyor” sözlerini kullandı.

Bhavish Aggarwal, İngiltere’nin iş yapmak için harika bir yer olduğunu ve burada yerleşik bir şirket kuracaklarını dile getirdi.

 CEO’su Bhavish Aggarwal Hintli Ola Birleşik Krallık Pazarına Giriyor!İngiltere’de sorun yaşayan, hatta şimdilerde Londralı taksi şoförlerinin toplu dava açmaya hazırlandığı Uber’e adeta gönderme yapan Aggarwal, ülkede genişlerken yetkililer ve düzenleyicilerle sürekli olarak iletişim halinde kalacaklarını söyledi. Ayrıca İngiltere’nin gelişen mobilite ihtiyaçlarını karşılamada yardımcı olabilecek sorumluluk sahibi ve saygı uyandıran yeni bir servis sunmayı amaçladıklarını vurguladı.

Softbank tarafından desteklenen Hindistanlı uygulama Ola bugünkü duyurusunda, Avrupa’daki ilk pazarının İngiltere olmasından da gurur duyduğunu bildirdi.

Hindistanlı Ola Birleşik Krallık Pazarına Giriyor!İngiltere’nin kuzeyinde bulunan bir şehir olan Manchester’da ve South Wales’de faaliyet göstermek için lisans alan Ola’nın önümüzdeki ay içinde bu bölgelerde faaliyete başlayacağı söylendi. Ancak bazı kaynaklar İngiltere’nin aşırı rekabetçi bir pazar olması ve taksicilerin araç paylaşım ağlarını istememesi gibi nedenlerden dolayı Ola’nın ülkede tutunmasının zor olduğunu iddia etti.

Sonuçta; Uber ülkeye 2012’de girse de burada birçok sıkıntıyla karşılaşmış, hatta geçen yıl Londra’daki lisansı iptal edilmişti.

Ola İngiltere için Hedeflerini Yüksek TutuyorDavayı temyize götüren ve bunun için şirkette pek çok yenilik yapan Uber sonunda geçici lisans al maya hak kazansa da Londralı taksi sürücüleri ABD’li girişime karşı harekete geçmişti. İşte bu noktada; Ola Uber’in başına gelenlerden ders almış olacak ki Birleşik Krallık’ın lansmanında farklı bir yaklaşım benimsedi.

Ve platformunda hem özel kiralık araçlara hem de siyah taksilere izin vereceğini aktardı. İlaveten; Hindistan’ın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Ola, hizmetlerini 2018 sonuna kadar ülke çapına yaymak için yerel makamlarla çalışmaya devam ettiğini vurguladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum