Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Hindistan Yüksek Öğrenim Alanında Ethereum Ağından Yararlanacak

Ethereum ile diploma sertifikalarının doğrulaması yapılacak.
Hindistan Yüksek Öğrenim Alanında Ethereum Ağından Yararlanacak

Hindistan hükümeti değiştirilmeye dayanıklı diploma sertifikaları sağlamak için Ethereum tarafından desteklenen bir akreditasyon sistemi uygulamak için Hintli blockchain girişimi LegitDoc ile bir ortaklık kuruyor.

Maharashtra Eyalet Beceri Geliştirme Kurulu (MSBSD), belge sahteciliğindeki artışa karşı koymak amacıyla, Hindistan’ın Ethereum tabanlı halka açık blok zincirini kullanacak.

Doğrulamalar Dijital Olarak Yapılacak

Doğrulamalar Dijital Olarak Yapılacak

LegitDoc CEO’su Neil Martis, mevcut sertifikaların geleneksel manuel yöntemler kullanılarak doğrulandığını belirterek, MSBSD’nin tüm manuel doğrulama talepleri için yalnızca dijital doğrulama yöntemini savunmaya başlayacağını vurguladı.

Martis ayrıca, Ulusal Teknoloji Enstitüsü (Surathkal) ve Ashoka Üniversitesi gibi ana akım kurumların, devam eden belge sahteciliğine karşı benzer bir çözüm uygulamak için görüşmelerde bulunduğunu belirtti.

LegitDoc ile olan ortaklık, Hindistan’ı Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT), Malta ve Singapur ile eğitim için bir e-yönetişim sistemi geliştiren ülkeler arasına katmış olacak. MSBSD Başkanı Dr. Anil Jadhao, son 10 yılda, devlet tarafından verilen belgelere yönelik sahtecilikte yaygın bir artış olduğunu hatırlattı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum