Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Hindistan Merkez Bankası Hükümete Kripto Para Piyasası ile İlgili Endişelerini İletti

Hindistan’da yasaklanması gündemde olan kripto paralarla ilgili merkez bankasından önemli açıklamalar yapıldı.
Hindistan Merkez Bankası Hükümete Kripto Para Piyasası ile İlgili Endişelerini İletti

Hindistan Merkez Bankası, kripto para birimlerinin Asya’nın en büyük üçüncü ekonomisindeki finansal istikrarı etkileyebileceğinden endişe duyuyor. Açıklama fiyat artışları ile rekor kıran kripto varlıklarına yönelik bir düzenleme olasılığını artırıyor. Bir süredir ülkede kripto para ticaretinin yasaklanacağına dair söylemler ağırlık kazanmış durumda. Hükümetin piyasaya yönelik düzenleme hazırlığı içerisinde olduğu biliniyor.

Vali Shaktikanta Das verdiği röportajda, para otoritesinin bu “büyük endişeleri” hükümete ilettiğini söyledi. Das ayrıntılı bilgi vermezken, RBI geçmişte kara para aklamadan teröristleri finanse etmeye kadar çeşitli konularla ilgili dijital para birimleriyle ilgili endişelerini dile getirdiğini belirtti.

Yasaklanma İhtimali Artıyor

Yasaklanma İhtimali Artıyor

Hindistan’da 2018’de bankaların ve diğer düzenlenmiş kuruluşların kripto işlemlerini desteklemesi yasaklamıştı. Daha sonrasında Yargıtay, kripto para borsaları tarafından yapılan bir dilekçeye olumlu yanıt vermiş ve ülkede ticaret yeniden yapılabilir hale gelmişti.

Dünya genelinde parasal ve mali teşvik dalgasıyla güçlendirilen Bitcoin, geçtiğimiz yıl beş kat dalgalı bir artış gösterdi. En büyük kripto para birimi, Ark Investment Management’tan Cathie Wood’un destekleyici yorumlarının ardından 50.000 doların üzerine kadar yükseldi.

Hindistan’da kripto para piyasasının geleceğine dair belirsizliğin sürdüğü belirtiliyor. Hükümetlerin ve düzenleyici kurumların kripto para piyasasına karşı temkinli durulu sürüyor. Geçtiğimiz günlerde ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Bitcoin’in işlemleri yürütmenin verimsiz bir yolu olduğunu ve spekülatif bir varlık olduğunu söylemişti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum