Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Hindistan Hükümeti Kripto Para Yasağı Önerisini Gözden Geçiriyor

Yetkililerin ülkedeki kripto düzenlemeleriyle ilgili seçenekleri değerlendirdiği bildiriliyor.
Hindistan Hükümeti Kripto Para Yasağı Önerisini Gözden Geçiriyor

Kripto para ticareti dünya genelinde yaygınlaşırken, bazı ülkelerde çeşitli kısıtlamalar konuşuluyor. Bu ülkeler arasında Hindistan öne çıkıyor. Daha önce ülkede kripto paraların yasaklanacağına dair haberler gündeme gelmişti. Hükümetinin ülkedeki kripto para birimlerini yasaklama veya düzenleme yöntemlerini gözden geçirdiği bildiriliyor.

Çeşitli çevrelerden gelen kripto yasağı çağrısında, daha önce önerilen teklifin hükümlerini inceleyen yetkililer, endüstrideki paydaşlarla görüşmeler yürütüyor. Daha önce ortaya çıkan bazı raporlar, ülkede olası bir kripto yasağı korkusunu körüklemişti.

Merkez Bankası Kripto Karşıtı Olmayı Sürdürüyor

Merkez Bankası Kripto Karşıtı Olmayı Sürdürüyor

Kaynaklar mevcut tartışmaların, takip edip etmemeye veya alternatif bir yaklaşım aramaya karar vermek için önceki kripto yasağı yasasındaki maddeleri üzerinde gerçekleştiğini belirtiyor.

Yayına göre bu tartışmalar üç alanda ilerliyor. İlk iki sorunun kriptonun düzenlenip düzenlenemeyeceği veya hükümetin somut bir adım atması gerekip gerekmediği konusunda olduğu bildiriliyor.

Gündemdeki üçüncü konunun, ülkede standartlaştırılmış bir kripto para düzenlemesi kapsamında izin verilebilecek kripto faaliyet türlerinin belirlenmesi olduğu ifade ediliyor. Hindistan Merkez Bankası, kripto karşıtı duruşunu sürdürmeye devam ediyor. RBI daha önce kripto para birimleri hakkındaki çekincelerini federal hükümete ilettiğini açıklamıştı.

Sektörün önde gelen üç büyük kripto para borsası Kraken, Bitfinex ve KuCoin, ülkenin tahmini 15 milyon kripto yatırımcısına hizmet sunmak için yatırımlarını Hindistan’a genişletmeyi düşünüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum