Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hindistan’da Kripto Para Yasağını İhlal Edenlerin Hapse Atılması İsteniyor

Rapora göre kripto ticareti, arama emri olmadan tutuklamaya yol açabilir.
Hindistan’da Kripto Para Yasağını İhlal Edenlerin Hapse Atılması İsteniyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bir kaynağa göre, Hindistan hükümeti tarafından önerilen kripto yasa tasarısının, kuralı ihlal edenler için daha katı hapis cezası da dahil olmak üzere sert önlemler getirilebilir.

Hükümet, herhangi bir bireyin dijital para birimlerinde madencilik, üretim, tutma, satma veya işlem yapma konusundaki tüm faaliyetlerine değişim aracı, değer deposu ve hesap birimi olarak genel bir yasak getirmeyi planlıyor.

Raporda, ilgili kuralları ihlalde bulunan kişilerin herhangi bir arama emri olmaksızın tutuklanabileceklerine imkan sağlayan maddelerin olduğu kaydedildi.

Hindistan’ın sermaye piyasaları düzenleyicisi, kripto varlıklarının düzenleyicisi olacak. Önceki raporlara göre, takas hükümlerini ihlal edenler hapis cezası ve (2.65 milyon dolara kadar para cezasıyla karşı karşıya kalabilirler.

Raporlar, Hindistan hükümetinin kripto konusunda daha esnek bir yaklaşım sergileyebileceği beklentilerinin aksini işaret ediyor. Tasarı henüz kabineye sunulmadı ve yasalaşmadan önce meclisten geçmesi gerekiyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%