Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hindistan Kripto Para Düzenlemesini Tartışmak için Yeni Ekip Oluşturuyor

Kripto para ticareti oluşturulan yeni ekip ile incelemeye alınacak.
Hindistan Kripto Para Düzenlemesini Tartışmak için Yeni Ekip Oluşturuyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto paralar geçtiğimiz yıllardan bu yana sürekli değer kazanıyor ve bu durum düzenleyicilerin dikkatini çekmeye devam ediyor. Bazı ülkelerde ise kripto paraların yasaklanması ayrı bir tartışma konusu. Geçtiğimiz haftalarda dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi Hindistan’ın kripto para ticaretini kısıtlayacağına dair haberler gündeme gelmişti.

Ortaya çıkan son rapor hükümetin düzenleme odaklı yeni bir panel oluşturduğunu ortaya koydu. Hükümetin Bitcoin ve kripto para ticareti konusundaki duruşunu yeniden gözden geçirdiği kaydedildi.

Komite Riskleri ve Blockchain’i İnceleyecek

Komite Riskleri ve Blockchain'i İnceleyecek

Oluşturulan komite, dijital varlıkların potansiyel risklerini ve blockchain teknolojisinin kullanım alanlarını inceleyecek. Rapora göre, Hindistan hükümeti Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini dijital varlıklar olarak ele almayı planlıyor.

Konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmamakla beraber yetkililer, piyasayı değerlendirmek için ülkedeki kripto para alım satım platformları da dahil olmak üzere farklı paydaşlarla görüşmeler yürütüyor.

Geçtiğimiz haftalarda ABD’li resmi kaynaklardan kripto para ticaretinin risklerine yönelik açıklamalar gelmişti. Son olarak Çin Halk Bankası bünyesindeki kurumlar kripto para piyasasına dair uyarılarda bulundu. Tüm bu gelişmeler piyasada olumsuzluk ortamı yaratıyor ve kripto para birimlerinin değer kaybetmesine neden oluyor.

Bitcoin olumsuz haberlerin etkisiyle düşüşünü 40.000 dolar seviyesinin altına kadar ilerletmiş durumda. Kripto para piyasa değeri ise geçen haftadan bu yana 2.5 trilyon dolardan 1.8 trilyon dolara kadar gerilemiş görünüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu