Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Hindistan İnternet ve Mobil Derneği Kripto Paraların Yasaklanmasını İstemiyor

Ülkenin internet ve mobil birliği hükümete kripto paralara yönelik düzenleme getirilmesini ancak bunun bir yasaklama olmaması gerektiğine dair seslendi.
Hindistan İnternet ve Mobil Derneği Kripto Paraların Yasaklanmasını İstemiyor

Dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip ülkelerinden biri olan Hindistan’da kripto para ticaretine yönelik yeni düzenlemelerin getirilmesi konuşuluyor. Kimi çevreler ticaretin tamamen yasaklanmasını önerirken, bazı kaynaklar ise piyasaya yönelik düzenlemelerin yapılması gerektiğini savunuyor.

Hindistan İnternet ve Mobil Birliği (IAMAI), hükümete kripto para birimlerini yasaklamama çağrısında bulundu. Dernek hükümete kripto para birimi sektörünü düzenlemek için “sağlam mekanizmalar” getirmeyi öneriyor. Çünkü ülkede kripto paraların istihdam imkanı yaratacağı düşünülüyor.

Açıklamada ölçek ve çeşitlilik göz önüne alındığında, ülkedeki kripto para ekosisteminin düzenlenmesinin kritik öneme sahip olduğuna yer verildi. Bu düzenlemenin Hindistan’ın vizyonuna ivme kazandıracağı belirtiliyor. Hükümet parlamentonun devam eden bütçe oturumuna, kapsamı belirsiz olan “özel kripto para birimleri” yasağını getirecek yeni bir yasa tasarısı sunmayı planlıyor.

Hindistan Maliye Bakanı Anurag Thakur geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında, hükümetin herhangi bir karar vermeden önce sanal para birimlerinin oluşturduğu ulusal güvenlik risklerini incelemesi gerektiğini söylemişti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum