Yatırım yapmaya başla!

Hindistan’ın İlk Hiper Aracı Vazirani Shul’un Goodwood’a Gelişi Onaylandı!

Hindistan'ın ilk hipercarı olacak Vazirani Shul'un Goodwood öncesi teaserı gösterildi!
Hindistan’ın İlk Hiper Aracı Vazirani Shul’un Goodwood’a Gelişi Onaylandı!

Otomobil konusunda adı fazla anılmayan veya tamamen yeni markalarla piyasa giren ülkeler, elektrik ağırlıklı modellerle piyasada anılmak istiyor. Polonya’nın yapay zeka çalışmaları ile ultra lüks anlayışta imal etmek istediği Varsovia Concept‘in ardından Vietnamlı VinFast‘in tasarımlarına rastlanmıştık.

Vazirani Shul‘un aklında, hızlı hipercar bir otomobil var. Hintli marka, dünyaya hakim olan Ferrari, Lamborghini, Bugatti, Koenigsegg, McLaren markalarına aldırış etmeden kapışma sahnelerinde yer almak istiyor.

Vazirani Automotive’in Merkezi Mumbai

Mumbai merkezli Hintli şirket, Rolls Royce ve Jaguar – Land Rover‘ın tasarımlarına yabancı olmayan Chunky Vazirani tarafından kurulmuş.

Bahsedilen markalara, Kaliforniya Sanat Merkezi’nde model geleneklerini sürdürmede, çağdaş adımlar atmış biri olarak, artık kendi çizgilerinde hareket edecek.

Shul Hipercar Gran Turismo Yapımcısı Tarafından Tasarlanmış

Shul Gran Turismo Yapımcısı Tarafından TasarlanmışShul, Gran Turismo oyunu yapımcısı Kazunori Yamauchi’nin hayal dünyasından çıkmış. Yayınlanan ilk teaser, vücut hatları ve tasarımına dair bilgiler vermiş.

Şişkin çamurlukları ve arkaya uzanan keskin hatları Lamborghini Veneno‘yu andırıyor. Kısaca mükemmel!

Elektrik Ünitesinde Çok Farklı Bir Metod Uygulanacak

Elektrik Ünitesinde Çok Farklı Bir Metod UygulanacakSessiz, müthiş güçlerle beslenecek Vazirani Shul‘da elektrik motorlarına enerji üretecek kompakt bir mini türbin olacak. Böylelikle otomatikman menzil mesafeleri uzatılacak.

Bünyesinde kaç adet elektrik motoru taşıyacak ve bunlardan alınacak toplam güçler nedir henüz belirtilmedi. Hintli markanın Shul’u üretim amacı ve başında “hiper” kelimesinin geçirilmesinde dolayı, her bir tekerleği döndürecek 4 elektrik ünitenin olacağını tahmin ediyoruz.

+2000 nm torku geçecek bir çekiş kuvvetiyle Shul, Japon grup tarafından hazırlanan Aspark Owl‘un kalkış süresi ve maksimum hızlarını etkisiz hale getirebilir.

Yeni bir markanın ilk modeli olacağı ve fazla bilgi verilmemesinden dolayı mecburen varsayımlardan gitmek zorunda kaldık. 2018 Goodwood Festivali‘nde Hintli hiper spor otomobilin yapısal bazı özelliklerinin açıklanmasını bekliyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum