Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Hindistan’da İnşa Edilmesi Düşünülen İlk Hyperloop 1000 Km/s ile Yolcuları Taşıyacak!Hyperloop insan taşımacılık makinasını gösteren Elon Musk’ın ardından radikal taşıma biçimi Hindistan’da görüldü. Hyperloop, Sir Richard Branson desteği ile Virgin hyperloop One tarafından yürütülüyor. Şirket genel müdürü Jay Walder, Hindistan’da bir proje üzerinde çalıştığını doğruladı.

Walder, “Şu anda üzerinde çalıştığımız büyük projelerden biri Hindistan’da – Bombay’dan Pune’a rotası. Bu 75 millik bir güzergahı kapsıyor. 2020’nin sonunda yer altında olacağına inanıyorum. Bu gerçekten heyecan verici.” dedi.

Yer altında 1000 km/s ile giden bir makinanın düşüncesi gerçekten zor oluyor. Japon hızlı trenlerin bile şu anda yavaş kaldığını söyleyebiliriz. Şirket, dünyanın birçok ülkesiin hyperloop hız araçlarına oldukça ilgi duyduğunu, Dubai ve Suudi Arabistan sisteme en çok yakın duran ülkeler olduğu açıklaması yapıldı.

Şu var ki hyperloop projeleri kolay değil ve uzun bir sürece yayılmış projelerdir. 2017 yılında ilk olarak duyurulan Virgin Hyperloop One’ın şimdi söylenen azami hız limitinin çok altında, 387 km/h‘ye çıkarılmıştı. 2 yıllık bir zaman diliminde sürati 613 km artırarak 1000 duvarını aşmış olacaklar. Ve bu azımsanmayacak bir artış.

Hyperloop’u anlatırken Walder, “Kabuğumuz kelimenin tam anlamıyla bir hava yatağında yüzüyor.  Ancak, dünyanın her yerinde açık bir ortamda farklı yerlerde kullanılan maglev sistemlerinin aksine, kapalı bir ortamda kapanma gibi, çok daha hızlı ve çok daha çevre dostu bir sistem yaratıyoruz.” dedi.

Artı iş üzerinde Elon Musk’ta yoğun mesai harcıyor. Anlaşılan o ki gelecekte insanları hiper speed olarak tanımlanacak trenler taşıyacak. Dünyamız gerçekten hızlanıyor. Arabalar 490 km/h azami hız sınırına geldi ve geçilme çalışmaları yapılıyor. Zaten gökyüzünde süpersonik patlamalar yapan uçaklar durumu çoktan halletmişti.


Okur Yorumları

Bunu okuyan bunları da okurSponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
Sponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum