Yatırım yapmaya başla!

Hindistan’ın İlk Hiper Otomobili “Vazirani Shul EV” Kendini Gösterdi!

Hindistan'ın ilk hiper otomobili olan Vazirani Shul'un lansmanı gerçekleşti. Hintili otomobil yapısının güzelliği ve oluşum maddeleri ile festivale damga vuruyor...
Hindistan’ın İlk Hiper Otomobili “Vazirani Shul EV” Kendini Gösterdi!

Geçtiğimiz hafta Hintli Vazirani‘nin ilk hiper spor aracı Shul‘un çıkıcağının haberini vermiştik. Vazirani Shul, aynı zamanda Inspire Gran Turismo olarak da anılacak. Bunun nedeni de tasarım ve geliştirilmesinin merkezinde Gran Turismo yaratıcısı Kazunori Yamauchi‘nin olması. Altı gün önce sadece farlarını gördüğümüz Vazirani’nin lansmanının Goodwood Festivali’nde gerçekleşeceği söylenmişti. Aynı şekilde planlara uyularak Hindistanın en hızlı elektrikli aracının tüm dış detayları dünya ile buluşturuldu.

Shul’un tasarımcıları, elektrik yapısına sahip otomobilin görünümünü, neredeyse tanıdığımız tüm hipercarların birleşimi olarak çizmişler. Aracın diğer farklı olan kısımları arasında aktarım organlarının çalışma prensipleri bulunmaktadır. Goodwood’un en merak edilen hızlı EV aracı hakkında bakalım elimizde neler varmış!

Görsel anlamda Shul çok iyi duruyor.

Vazirani Shul Farlar

Uçakların arka kanatlarını andıran siyah tabanlı farları üç kademeli Led teknolojisi ile ele alınmış. Aracın karbon fiber karoser çalışmalarının ilk kısmı tamponda başlatılmış.

Shul’un soğuk havaya ihtiyacı yok!

Vazirani Shul Farlar Ön Görünüm

Lamborghini ve Ferrari gibi süper otomobil markalarında görmeye alışık olduğumuz derin hava kanalları yok olmaya yüz tutmuş durumda.

Elektrik alt yapısına sahip Shul gibi otomobiller pillerini farklı bir yöntemle ve dışarıdan alınacak az miktardaki havayla, bataryaların sıcaklığı optimum düzeye getiriliyor.

Vazirani Shul’un karbon gövde yapısı şirket kurucusu Chunky Vazirani tarafından bizzat tasarlanmış.

Vazirani Shul Farlar Lansman

Bir anda böyle bir aracın nasıl çıkabildiğini soruyorsanız; kurucu Vezrani’nin önceki iş yerleri Land Rover, Volvo, Jaguar ve Rolls Royce! Söylediğimiz markaların birçok modelinde parmağının olması ve alt yapısını sağlam tutması, Shul’un bu denli kafa karıştırcı halde çıkışını sağlıyor.

Güç üreticileri farklı bir çalışma prensibiyle görevini yapacak.

Vazirani Shul Farlar Hintli Hipercar

Hintli şirket ve kurucusu değişik metodlar altında Shul’un ünitesini yapmış. Teknik verilerinden yine bahsedilmese de; elektrik motorların enerji kaynağı kompakt bir türbine bağlı olacak.

Shul’un ısrarla çok hızlı olacağının söylenmesi bir yana her bir aksa geleceğini düşündüğümüz EV ünitelerin menzil konusunda da cüretkar olacağı ortaya çıkıyor.

Üretim aşamasında Shul sizce daha mı farklı çıkacak?

Vazirani Shul Arka Kuyruk Aerodinamik

Sivri burun yapısı, hafif gövde, spesifik çizgiler ve yola iyi tutunmasını sağlayacak bastırma kuvveti elemanlardan hangisi değiştirilebilir?

Bu tip bazı sorular Vazirani’ye yöneltilmiş. Elektrikli hiper aracın fazla bir değişime uğrayacağını düşünmemekle beraber, çıkış sürecine kadar ufakta olsa agresif parçalar ekleneceği kanısındayız. Üretim tarihi ile ilgili henüz bilgi verilmedi. Shul hakkında detaylar bize ulaştıkça sizlere aktarmaya devam edeceğiz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum