Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hindistan Enerji Bakanı: Petrol 100 Dolar Olursa Kaos Çıkabilir

Hindistan Petrol ve Doğal Gaz Bakanı, petrol fiyatlarının varil başına 100 doların üzerine çıkması durumunda kaotik bir durum oluşacağı uyarısında bulundu.
Hindistan Enerji Bakanı: Petrol 100 Dolar Olursa Kaos Çıkabilir
HABER GİRİŞ

Hindistan Petrol ve Doğal Gaz Bakanı Hardeep Singh Puri, petrol fiyatlarının varil başına 100 doların üzerine çıkması durumunda organize kaos yaşanabileceğini söyledi. konusunda uyardı. Puri, Güney Asya ülkesinin daha yüksek maliyetlere karşı iyi bir konumda olduğunu belirtti.

Fiyat 100 doların üzerine çıkarsa bunun kimsenin çıkarına olmayacağını belirten Puri, “Büyük, organize bir kaos yaşayacaksınız” diye konuştu. Hindistan üzerindeki etki konusunda endişe edilmemesi gerektiğini belirten Puri, ülkenin çok fazla yerli üretimin olduğu büyük bir ekonomi olduğuna dikkat çekti.

Puri’nin açıklamaları, brent petrolün varil fiyatının geçen hafta 95 dolara ulaşmasını takip ediyor. Brent petrol an itibarıyla 90 dolardan alıcı buluyor. Puri, Hindistan’ın daha yüksek fiyatlara yönelebileceğinden emin olsa da diğer ülkelerin bunu yapamayabileceği konusunda uyardı.

Gelişmekte olan dünyanın diğer bölgelerine ne olacağı konusunda endişelendiğini belirten Puri, son 18 ayda artan fiyatların 100 milyon insanı korkunç bir yoksulluğa sürüklediğine dikkat çekti. İnsanların makul fiyatlı gaz ve yemeklik yakıtlardan ıslak oduna, kömüre veya bulabildikleri her şeye geçmek zorunda kaldığını, bunun bir sorun olduğunu ifade etti.

Dünyanın üçüncü büyük petrol ithalatçısı ve tüketicisi olan Hindistan, 2070 için net sıfır hedefi belirlerken, diğer büyük ekonomilerin hedefleri çok daha erken tarihleri içeriyor. Çin, 2060 yılına kadar karbon nötrlüğe ulaşmayı hedefliyor. Japonya ve ABD’nin 2050 için hedefleri var.

GCM Yatırım Banner

Puri, Hindistan’ın sürdürülebilir enerji geçişinin daha kapsamlı bir ölçekte ve başlangıçta beklenenden daha hızlı gerçekleştiğini yineledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.