Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hindistan Hükümeti Bitcoin’i Para Birimi Olarak Tanımayı Düşünmüyor

Hindistan Maliye Bakanı, hükümetin kripto paralara yaklaşımı hakkında konuştu.
Hindistan Hükümeti Bitcoin’i Para Birimi Olarak Tanımayı Düşünmüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, hükümetin Bitcoin’i bir para birimi olarak tanıma önerisi olmadığını söyledi. Bakan hükümetin Bitcoin işlemleri hakkında veri toplamadığını belirterek, ilerleyen süreçte mesafeli yaklaşılacağını vurguladı.

Hindistan’da hükümet, kripto para piyasasına yönelik yeni düzenlemeler yapmayı planlıyor. Tasarı, RBI tarafından resmi bir dijital para birimine izin verirken, temel teknolojileri teşvik etmek için birkaç özel kripto para birimi dışında hepsini yasaklamayı amaçlıyor.

Hindistan nüfusu itibariyle dünyanın en büyük ikinci ülkesi konumunda ve kripto paralar büyük ilgi görüyor. Kripto paralara yönelik olası bir kısıtlamanın, piyasada panik havasının artmasına neden olabileceği vurgulanıyor.

Geçtiğimiz dönemde Çin hükümeti, kripto para ticaretine ve madenciliğine yönelik katı adımlar attı. Bu durum sonrasında piyasada dert düşüşler yaşandı. Ülkede faaliyet gösteren madenciler, başka bölgelere göç etmek durumunda kaldı.

Bitcoin haftanın ilk gününe yükselerek başladı ve 57.000 dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor. Ethereum ise 4.300 doların üzerinde kayıplarını geri alıyor. Kripto para piyasasının toplam değeri ise 2.5 trilyon dolar desteğini korumaya devam ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%