Yatırım yapmaya başla!

Hindistan’da Bulunan Akıllı Telefon Tesisleri Üretime Başlıyor

Hindistan hükümeti tarafından alınan karar ile ülkedeki akıllı telefon üretim tesisleri faaliyetlerine başlamaya hazırlanıyor.
Hindistan’da Bulunan Akıllı Telefon Tesisleri Üretime Başlıyor

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve sonrasında tüm dünyaya yayılan Corona virüsü, üretim alanında faaliyet gösteren her sektörü fazlasıyla olumsuz etkiledi. Dünya genelinde salgına yakalanan insan sayısı 4 milyonu geçmiş durumda ve bu sayı her geçen gün artıyor. Salgın sonrası akıllı telefon kullanımı artmakla beraber bu cihazların üretiminde önemli sorunlar yaşandı.

Apple, Samsung, Huawei, Xiaomi gibi sektörün önde gelen üreticiler tedarik ve sevkiyat sürecinde aksaklıklar ortaya çıktı. Akıllı telefon üreticilerinin üretim tesisleri ağırlıklı olarak iş gücünün ucuz olduğu ülkelerde yaygınlaşmış durumda. Çin, Vietnam ve Hindistan gibi ülkeler bu alanda başı çekiyor. Salgın nedeniyle Hindistan’da karantina uygulaması katı bir şekilde hayata geçirildi.

Bu durum ülkedeki akıllı telefon tesislerinde üretimin durmasına neden oldu. Samsung, Xiaomi, Oppo ve Vivo’nun bu ülkede fabrikalarının olduğu biliniyor. Son gelen haberler ülkedeki karantina uygulamalarının bazılarının kaldırılacağı yönünde. Bu da söz konusu üreticilerin yeniden faaliyetlerine başlayacağını gösteriyor.

Hindistan’da Üretim Başlıyor

Hindistan’da Üretim Başlıyor

Çin’den sonra dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip olan Hindistan’da alınan önlemlerin azaltılması gündeme geldi. Hükümet daha önce üretim alanında faaliyet gösteren firmaların faaliyetlerini kısıtlama kararı almıştı. Normalleşme sürecinin başlaması ile beraber Samsung, Xiaomi, Oppo ve Vivo gibi akıllı telefon devlerinin üretim tesislerinin harekete geçmesi bekleniyor.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un Hindistan ofisi, Noima şehrinde bulunan fabrikada üretim faaliyetlerinin kısıtlı kapasitede başladığı açıklandı. Xiaomi ise üretim ortaklığı bulunan Foxconn’un üretime başlamak adına gerekli onayların alındığını duyurdu. Noida bölgesinde tesisi bulunan bir diğer akıllı telefon firması Oppo’nun da üretimi başlatmak adına hazırlık sürecinde olduğu gelen bilgiler arasında.

Bir diğer Çinli akıllı telefon üreticisi Vivo’nun da yüzde 30 kapasiteyle ülkedeki üretim faaliyetlerini başlattığı belirtiliyor. Akıllı telefon şirketlerinin üretimlerini yeniden hızlandırması ile beraber pazardaki daralmanın aşı çekilebileceği belirtiliyor.

Geçtiğimiz günlerde paylaşılan bir rapor Corona virüsü etkisiyle akıllı telfeon satışlarının son yılların en kötü seviyelerde olduğunu ortaya koymuştu. Analistler 2020 yılının genelinde telefon satışlarında geçmiş yıllara göre önemli bir düşüş beklentisini sürdürüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum