Yatırım yapmaya başla!

Hindistan’ın 5G’yi Başlatmasına Hala 12 ila 18 Ay Var

Sektörden bir uzman, Hindistan’ın 5G’yi başlatması için en az 1 yılının daha olduğunu söyledi. İşte yorumu ve gerekçeleri;
Hindistan’ın 5G’yi Başlatmasına Hala 12 ila 18 Ay Var

Yeni Delhi merkezli Bharti Enterprises’in Başkan Yardımcısı Akhil Gupta, 5G olarak bilinen yeni nesil yüksek hızlı mobil internetin piyasaya sürülmesinin Hindistan’ın en az bir yılını daha alacağını söyledi.

Hindistan’ın telekomünikasyon operatör devinin ana şirketi olan Bharti Enterprises’in yöneticisi, bazı ülkelerin halihazırda 5G şebekelerini açmış olsalar bile teknoloji çeşitli kullanım durumlarının hala geliştirilmekte olduğu yeni bir aşamada olduğunu hatırlattı.

Hindistan’da 5G başlangıcının daha fazla olmadığı takdirde 12 ila 16 ay uzakta olduğunu belirten Gupta, teknolojinin dünyadaki gelişiminin zirvesinde kalmak için ülkenin çeşitli testler ve denemeler yapması gerektiğini vurguladı.

Hindistan 5G’yi Başlatmaya Hala 12 ila 18 Ay Uzaklıkta“Hindistan hükümeti spektrum için deneme bazında verilmesi kararı aldı. Operatörler olarak kendimizi hazırlıyoruz, böylece Hindistan için bir kullanım vakası olduğunda mümkün olan en hızlı şekilde çıkabiliyoruz.” dedi. Hindistan’ın gelecek aylarda yeni nesil 5G ağı kurman için denemeler yapması beklenirken Reuters, Hindistan hükümetinin bu yıl yapılacak 5G spektrumunun açık artırması için 4.92 milyar rupi seviyesindeki (71 milyon dolar) temel fiyat teklifinin yüksek olduğunu savunmuştu.

Başlıca Hint telekomünikasyon şirketlerinden Bharti Airtel, Reliance Industries ve Vodafone Idea’nın açık artırmaya katılmasının beklendiği ve tüm sürecin onları 1 milyar dolardan fazla geride bırakabileceği belirtilmişti.

Hindistan Huawei 5G Gupta Yorumu Gupta da bu noktada rakamın yüksek fiyatlandırıldığını vurgulayarak hükümetin amacının, geliri en üst düzeye çıkarmak değil ülke genelinde bağlantıyı yaymak olduğunu belirtti. “Bunun 5G’nin temel amacı olması gerektiğini düşünüyorum. Bu nedenle, yüksek bir açık artırma fiyatının amaca hizmet ettiğini düşünmüyorum” diyen Gupta, yine de fiyatın çoğunlukla talep ve arz ile sektörün yatırım yapma kabiliyetine göre belirleneceğini söyledi.

Hindistan’ın Huawei konusundaki duruşu hakkında ise ülkenin potansiyel güvenlik kaygıları dahil konunun tüm yönleriyle ilgilendiğinden emin olduğunu öne sürdü. “Güvenlik konusunda gündeme getirilen ciddi bir sorun olduğunu düşünüyorum. Hindistan hükümetinin ve Telekomünikasyon Bölümü’nün konunun tüm yönleriyle ilgilendiklerinden eminim. Sanırım onlara bolca zaman vermeliyiz.” diyen Gupta, sağlam Çin-Hindistan ilişkileri göz önüne alındığında beklenmedik ve aceleci bir şey yapılmasının mümkün görünmediğini de aktardı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum