Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Hindistan GSYİH’si 2021 Mali Yılında Tarihi Yüksek Büyüme Elde Edecek

Renaissance Investment'ın Kurucusu Pankaj Murarka, önümüzdeki yıl Hindistan’ın şimdiye kadarki en yüksek büyümeyi elde edeceğini öngördü. Detaylar aşağıda;
Hindistan GSYİH’si 2021 Mali Yılında Tarihi Yüksek Büyüme Elde Edecek

Haziran çeyreğinde rekor düşüş yaşayan Hindistan ekonomisi için ileriye yönelik iyimser tahminler gelmeye devam ediyor. Derecelendirme kuruluşu ICRA, geçtiğimiz günlerde Hindistan GSYİH’sinin 2021 mali yılında yüzde 7,8 küçüldükten sonra 2022 mali yılında yüzde 10,1 artacağını söylerken yeni yorumlar geldi.

Renaissance Investment’ın Kurucusu Pankaj Murarka, önümüzdeki yıl, Hindistan’ın nominal GSYİH büyümesinin %16 olacağını belirtti. CNBC’nin haberine göre Murarka, bunun kısmen yılın düşük tabanından geldiğini ancak önümüzdeki yıl şimdiye kadarki en yüksek büyümeyi elde edeceklerini düşündüğünü aktardı.

Piyasaya daha fazla sektörün katılmasıyla iyileşmenin daha geniş olacağını söyledi.
Hindistan GSYİH Icra Tahmin
Kaynak: ICRA

“Önümüzdeki yıl elde edeceğimiz güçlü büyüme göz önüne alındığında, ekonomide çok geniş tabanlı bir toparlanma göreceğiz. Pazara daha fazla sektörün katıldığını göreceğiz.” dedi. Kazanç artışı konusunda kurumsal Hindistan’ın, son altı yıldır toplu olarak bir gelir durgunluğuna girdiğini ve gelecek yıl bunun sonunun geleceğini öngördü.

“Düşüncemiz, gelecek yıl, Nifty’de yüzde 30 artı bir kazanç artışı göreceğimiz ve bunun 2020 mali yılı tabanına dayanacağı yönünde” dedi. Ekonomideki toparlanmadan fayda sağlayacak sektörlere bakıldığında sanayi ve sermaye mallarının geride kalan son 10 yılın ardından bundan sonra iyi olacağını ekledi.

Fitch de Hindistan GSYİH’sinin 2022 mali yılında yüzde 11 artacağı yönünde tahmin açıkladı.
Hindistan GSYİH Eylül Çeyreği
Kaynak: NSO

Bugün gelen açıklamada Hindistan ekonomisinin koronavirüs krizinden kalıcı zarar göreceği ve 2022 mali yılındaki ilk güçlü toparlanmanın ardından büyümenin 2023-2023 mali yıllarında yaklaşık yüzde 6,5’e düşeceği bildirildi.

Fitch, Hindistan’ın koronavirüs kaynaklı durgunluğunun, sıkı bir kilitlenme ve sınırlı doğrudan mali desteğin ortasında dünyadaki en şiddetli durgunluklar arasında olduğunu söyledi.

Ekonomi şu anda, önümüzdeki aylarda aşıların piyasaya sürülmesiyle daha da desteklenecek bir iyileşme aşamasında. Fitch, gayri safi yurt içi hasılanın 2022 mali yılında yüzde 11 artmasını ve 2021’de yüzde 9,4 küçüleceğini öngördü.

“Hindistan’ın büyüme performansına ilişkin tarihsel analizimiz, son 15 yılda işgücü üretkenliği ve kişi başına GSYİH’deki büyümeyi artırmada yüksek yatırım oranının oynadığı kilit rolü vurguluyor. Ancak yatırımlar geçen yıl keskin bir şekilde düştü ve kurumsal bilançoların onarılmasına ihtiyaç ve sıkı kapatmalar iyileşme hızına etki edecek.”Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum