Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Hindistan Yurt Dışı Merkezli Kripto Para Borsalarından Ek Vergi Alabilir

Ülke dışındaki kripto para platformlarına yeni vergi yükümlülüğü gelebilir.
Hindistan Yurt Dışı Merkezli Kripto Para Borsalarından Ek Vergi Alabilir

Kripto para borsalarına yönelik düzenlemeler son dönemde ülkelerin çalışmaları hız kazandı. Bu noktada faaliyet gösteren borsaların yapılan düzenlemelere uyumluluk sağlaması gerekiyor. Dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi Hindistan, kripto para piyasasına yönelik düzenleme çalışmalarını sürdürüyor.

Yeni bir habere göre merkezi ülkenin dışında olan kripto para borsalarından ek vergi alınabilir. Bu borsaların %18 oranında ek ücret ödemek durumunda kalabileceği söylendi. Çevrimiçi Bilgi Veritabanı Erişimi ve Alma (OIDAR) hizmetleri sağlayan ve Hindistan’da fiziksel varlığı olmayan denizaşırı şirketler, vergi ödemekten sorumlu olacak bir temsilci atayabilir.

Denizaşırı Ülkelere Ek Vergi Gelebilir

Denizaşırı Ülkelere Ek Vergi Gelebilir

Hindistan Merkez Bankası’nın kripto para birimlerine yönelik olumsuz yaklaşımı olduğu biliniyor. Yetkililerin kripto para birimleri konusunda halen kararsız oldukları belirtiliyor. Geçtiğimiz haftalarda El Salvador’un Bitcoin’i yasal para olarak tanıması sonrası, Hindistan’da yol haritası yeniden masaya yatırılmıştı.

Asire Consulting LLP’nin yönetici ortağı Rahul Garg, günlük olarak denizaşırı borsaların ek vergiye maruz kalabileceğini söyledi. Bu platformların GST’ye kaydolması ve yüzde 18’e kadar vergi ödemesi gerekebilir. Bugün itibariyle Hindistan dışındaki neredeyse tüm kripto para borsaları ek vergi ödemiyor.

Uzmanlar ayrıca verginin tüm işlemlerde mi yoksa sadece vadelilerde mi uygulanacağının belirlenmesi gerektiğine dikkat çekiyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum