Yatırım yapmaya başla!

Hidrolik Presten Geçirilen Malzemelerin Şaşırtıcı GörüntüleriHidrolik presler adından da anlaşılacağı üzere yağ basıncı yardımı ile çalışmaktadır. Sanayi sektöründe yaygınlıkla kullanılan bu presler pek çok maddenin işlenmesinde baş rolü oynamaktadır. Videoda hidrolik pres işleminden geçirilen pek çok farklı malzemenin şaşkınlık uyandıran görüntülerine tanık olacaksınız.

Günlük hayatta kullandığımız pek çok malzemenin üretimi esnasında presler kullanılmaktadır. Son yıllarda ise pek çok avantajı sayesinde hidrolik preslerin kullanımında önemli derecede artış görülmüştür.

Videoda ilk olarak presleme işleminin piller üzerinde kullanıldığında ortaya çıkan görüntüye tanık oluyorsunuz. Uygulandıkları malzemelere tonlarca basınç uygulayan bu preslerin piller üzerindeki etkisi dikkat çekiyor. Uygulanan yüksek basınç ile pillerin içindeki kimyasal maddenin dışarı çıktığını rahatlıkla görebiliyorsunuz. Bu işlemin farklı pil türlerinde uygulandığı göze çarpıyor.

Hidrolik presin bataryalar üzerinde uygulanması sonrasında ortaya çıkan görüntüler ise ilgi çekici görünüyor. İçerisinde depolanmış gerilim bulunduran bataryaların yüksek basıncın etkisi ile alev aldığı görülüyor.

Videonun devamında ise izlerken gözlerinizin açık kalacağı bir deneme gerçekleştiriliyor. Bu işlemin patlayıcı silahların mühimmatları üzerinde denenmesi, bugüne kadar eşi benzerine az rastlanan bir durumdur. Bu yüksek basınçlı işlem ilk olarak 9 mm çapında tabanca mermisi üzerinde yapılıyor. Yüksek basınçlı hidrolik presin etkisi ile merminin un ufak olduğunu görebilirsiniz. Daha sonrasında ise 7.62 mm çapında olan ve makineli tüfeklerde kullanılan mermi üzerinde bu test yeniden uygulanıyor. İçerisinde barut bulunan merminin, basınç etkisi ile patladığı görülüyor. Geriye ise sadece merminin kovanı kalıyor.

Denemenin boyutu daha da ilerletiliyor ve düşmanlarına korku salan dünyanın en iyi 10 tankında da görebileceğiniz tanksavar mermileri üzerinde yapılıyor. İşlem sonrasında iki merminin öncesi ve sonrası görüntüleri uygulanan işlemin ne kadar yüksek basınca sahip olduğu hakkında bizlere yeterince fikir veriyor.

Videoda izleyeceğiniz üzere bu presleme işleminin, günlük hayatımızda kullandığımız pek çok farklı ürün üzerinde uygulandığını görülüyor. Günümüzde fabrikaların üretim bantlarının olmazsa olmazı haline gelen hidrolik presler, her geçen gün daha fazla kullanılmaya devam edecek gibi duruyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum