Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Heyecanlandıran Analiz: Bitcoin Buradan Yüzde 240 Artabilir!

Amerikan yatırım yönetimi firması Ark Invest'e göre Bitcoin bulunduğu konumdan çok daha ileriye gitme potansiyeline sahip. Detaylar haberde;
Heyecanlandıran Analiz: Bitcoin Buradan Yüzde 240 Artabilir!
Son Güncelleme: 
Yorum

Düşüş trendinde olan Bitcoin’in yükselişini bekleyenlerin duymak isteyeceği türden bir analiz Ark Invest’ten geldi. Şirket analistine göre, Bitcoin büyük bir rallinin zirvesinde olabilir.

Yakın tarihli bir Tweet dizisinde, Cathie Wood’un kurucusu olduğu Ark Invest Management’ın analistlerinden Yassine Elmandjra, piyasa değeriyle en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalamayı geri kazanmayı başardığını belirtti.

Bu durumun tarihte sadece 7 kez yaşandığı belirtiliyor.

Yüzde 240 Yükseliş Beklentisi

Ark Invest’in hesaplamalarına göre, Bitcoin bu tür her olaydan sonra ortalama olarak yüzde 240 yükseliş sağlayacak.

Elmandjra açıklamasında, amiral gemisi kripto para biriminin fiyatının şu an için maliyet tabanının altında olduğunu kaydetti.

Bu, Bitcoin fiyatının 24 saat içinde korkunç bir şekilde yarıya düşmesinin ardından Mart 2020’de pandemi kaynaklı piyasa satışlarının en kötü günlerinde de yaşandı.

Analist, özellikle riske dayalı duyarlılığın hem ABD hisse senetlerinde hem kriptoda geri dönüş yaptığına inanıyor. İki varlık sınıfı arasında önemli bir korelasyon olduğundan bunu Bitcoin için olumlu bir işaret olarak değerlendiriyor.

Bilindiği üzere Temmuz ayı, Bitcoin için 2022’nin şimdiye kadarki en iyi ayı oldu. Kripto para birimi, 10 yıldan uzun süredir en kötü çeyrek verilerini kaydettikten sonra keskin bir şekilde toparlandı. ABD hisse senetlerinin de 2020 yılından bu yana en iyi ayını geride bıraktığını belirtmekte fayda var.

Belirsizlik Devam Ediyor

Bununla birlikte, Elmandjra, bu ayı piyasası 2018 ayı kışının yörüngesini tekrarlarsa, Bitcoin’in daha da düşebileceği ihtimalinin üzerini çizmiyor.

Lider kripto para birimi o zamanlar, bir yıl içinde değerinin yüzde 80’inden fazlasını kaybetmişti.

Elmandjra’nın inandığı gibi, ABD Merkez Bankası’nın politikasını çevreleyen belirsizlik, Bitcoin fiyatı için hala ana rüzgar olma niteliğini koruyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%