Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hermes Marka Yeni Lüks Çanta: “Himalayan Nilo Crocodile”

Hermes Marka Yeni Lüks Çanta: “Himalayan Nilo Crocodile”
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Kadınların akıl almaz tutkularından biri de hiç şüphesiz çantalardır, değil mi? Elbette, aksesuarlara olan düşkünlükleri ile tanınan kadınların hayatlarında, çantalar da oldukça önemli bir yere sahiplerdir. İşte bu sebepten de çoğu kişinin vazgeçilemez bir aksesuar olarak düşündüğü çantaların, sahip olduğu potansiyelden ötürü birçok çeşidi ve markası bulunmaktadır. Sonuçta, çoğu kadın hayatı boyunca belki de hiç kullanmadıklarının da içinde olduğu sayısız çanta satın alarak, bu sektörün gittikçe büyümesine katkı sağlamaktadır.

İşte böylece birçok çanta markası, bir dünya markası haline gelmiş olup, markaların ürünleri ise dudak uçuklatacak fiyatlarla kapış kapış satılmaktadır. Tam da bu konu hakkında olan yazımızda da oldukça pahalı bir fiyata satılan, Hermes marka çantayı hemen şimdi sizlere anlatıyor olacağız. Oldukça pahalı olan bu çantanın özellikleri sizi tatmin eder mi bilmiyorum, ama çanta gerçekten başlı başına bir sanat eseri. Dilerseniz sözü fazla uzatmadan, bir daire parasına eşdeğer olan bu çantayı incelemeye başlayalım.

İşte karşınız dünyanın en pahalı çantalarından biri!

Hermes Himalayan Nilo Crocodile Birkin Çanta

185.000 Dolar

Hermes Himalayan Nilo Crocodile Birkin Çantaİsterseniz öncelikle bu pahalı çantanın üretiminin arkasındaki ilginç hikayeyi sizlerle de paylaşalım. Şöyle ki; Hermes’in genel yöneticisi olan Jean-Louis Dumas, 1981 yılında ünlü aktris Jane Birkin ile karşılaşıyor ve güzel kadının arzusu üzerine onun için özel bir tasarım olan “Birkin Bag” isimli çantayı üretiyor. Böylece de günümüzün en pahalı ve en inanılmaz çantalarından biri olan Birkin çantası ortaya çıkmış oluyor. 2011 yılında Chanel, Louis Vuitton gibi daha birçok ünlü markanın 480 çantasının sergilendiği Heritage Lüks Aksesuarlar açık artırmasına çıkartılan Hermes çantası, tam 185.000 dolar karşılığında satılarak kendi alanında dünyanın en pahalı 2. çantası unvanına erişmiştir.

245 olağanüstü elmas ve 18 ayar beyaz altın ile zenginleştirilen Hermes Birkin çantası, nadir ve seçkin açık renkli timsah derisinden üretilmiştir. İsmi açıklanmayan bir müzayede katılımcısına satılan bu çanta, hiç şüphesiz hem şıklığı hem de değeriyle nadide bir parça olarak, isimsiz alıcısının koleksiyonunda tüm ihtişamıyla yer alacak.

Sonuç olarak 185.000 dolara satılmış olan bu enfes çanta gibi daha birçok pahalı çanta üretimine ara verilmeden devam ediliyor. Zira kadınların ucuz ya da pahalı olsun, her iki şekilde de mutlaka satın alacakları çantalar, dünya döndüğü sürece varlıklarını sürdürecekler gibi gözüküyor, değil mi? Ne dersiniz, bu şık aksesuarlar hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.