Yatırım yapmaya başla!

Hem Cüzdanınızı Hem de Ruhunuzu Rahatlatacak Öneriler

Hem Cüzdanınızı Hem de Ruhunuzu Rahatlatacak Öneriler

Hem cüzdanınızı hem de ruhunuzu rahatlatmak mı? Evet evet, tam olarak bunu söylüyorum. Diğer bir deyişle maddi durumunuzun yanı sıra ruhsal halinizi de iyileştirmekten söz ediyorum, diyeyim. Zira bildiğiniz gibi bu iki öge birbirinden ayrı düşünülemiyor. Bir tanesinin eksikliği diğerine de yansıyor ve eş zamanlı olarak iyileşip, kötüleşiyorlar. Sonuçta; maddi durumunuz iyi değilken doğal olarak kendinizi kötü hissedersiniz, öyle değil mi? Veya tam tersi, mutsuzken de finansal konularda tam anlamıyla başarılı olamazsınız. Yani işte dediğim gibi, paranızın durumuyla yüzünüzdeki gülümseme arasında açık ve net olarak doğru orantılı bir ilişki var. Bu sebeplerden dolayı, bugün sizlere her iki konuda da yardımcı olacak bazı noktalardan bahsetmek istedim.

Çünkü bu önerileri duymaya ihtiyaç duyan bir sürü kişi olduğu açıkça ortada. Etrafınıza bir baksanıza! Ne kadar çok mutsuz insan var. İşine umutsuzlukla giden, başıboş bir şekilde caddelerde dolaşan, mutsuzluğu sadece yüzünden değil her hali, her hareketinden okunan ne kadar çok kişi var. Keza maddi durumu yüzünden isteklerine ulaşamayan, nefret etmesine rağmen o işte çalışmak zorunda olan, ailesinin ihtiyaçlarını yeteri kadar karşılayamadığı için kendini eksik hissedenler de aynı şekilde. Kısacası, çevremiz hem maddi hem de manevi anlamda rahatlamaya nefes almak kadar ihtiyaç duyan sayısız bedbahtla dolu!

Peki, bu durum için yapılacak hiçbir şey yok mu? Yani kötü olan maddi durumumuzun en az bütçemiz kadar kötü olan ruhsal durumumuzu daha da kötü etkileyerek bizi tüketmesine seyirci mi kalmalıyız? Elimizde sadece tek bir seçenek mi bulunmakta? Elbette, hayır. Tabii ki her zamanki gibi bu durum için de yapılabilecek farklı şeyler var. Hem ne demişler; çıkmadık candan umut kesilmez, değil mi? Kısacası; böyle durumlarda yapmamız gereken şey finansal ve ruhsal halimizi iyileştirebileceğimize inanarak, bu uğurda emek vermeye başlamak olmalıdır. Ve hemen şimdi duyacağınız önerilerin işinize epey yarayacağından rahatlıkla emin olabilirsiniz.

Karşınızda hem cüzdanınızı hem de ruhunuzu rahatlatacak öneriler:

Yaşadığınız Hayat ile Hayal Ettiğiniz Arasındaki 7 Farkı Bulun!

Yaşadığınız Hayat ile Hayal Ettiğiniz Arasındaki 7 Farkı Bulun!Evet, size maddi ve manevi anlamda rahatlamak için yapmanız gereken ilk şeyin bu olduğunu söylüyorum. Çünkü yaşadığınız hayat ile hayal ettiğiniz hayat arasındaki bariz farklılıkları bulduğunuzda, istediğiniz noktaya ulaşmanız çok daha kolay olacaktır. Mesela; hayalinizdeki hayatta kendi işinizin patronu olmak vardır. Ama siz başkasının yanında çalışıyorsunuzdur. Veya istediğiniz yaşam şehirden tamamen uzakta, doğal bir yaşamdır. Ama siz uzun yıllardan beri beton duvarların arasında sıkışıp kalmışsınızdır. Kısacası, yaşadığınız hayat ile hayal ettiğiniz arasındaki farklılıkları bulmalısınız. Çünkü ancak bu şekilde istediğiniz yaşama kavuşabilirsiniz. Tam da bu konuda işinize yarayacağını düşündüğüm şu 2 yazıya göz atmalısınız, derim.

İsteklerinize Ulaşmak için İşe Yarayacak Bir Plan Hazırlayın!

İsteklerinize Ulaşmak için İşe Yarayacak Bir Plan Hazırlayın!Hem cüzdanınızı hem de ruhunuzu rahatlatacak nitelikte önerilerden bir diğeri de malum plan mevzusu! Zira plansız yapılan hiçbir şey kişiyi başarılı sonuçlara ulaştıramaz. İşte bu nedenle; elinizde işe yarar bir plan bulundurmalısınız. Bunun için de yukarıda belirlediğiniz farklılıkları düşünmeli, istediğiniz hayata ulaşmak için yapmanız gereken şeylere karar vermelisiniz. Diyelim ki, kendi işinizi kurmak ve bu yolda başarılı olmak istiyorsunuz. Yani hayalini kurduğunuz hayattaki, önemli noktalardan bir tanesi bu!

O zaman kendi işinizi kurmak için izlemeniz gereken yöntemlere karar vermeli, başarılı bir girişimci olmak için işe yarayacak bir plan hazırlamalısınız. Veya şu anda ortalama bir gelire sahipken, hayalinizdeki hayatta zengin biri olduğunuzu düşünüyorsunuz. Bir önceki örnekte olduğu gibi bunda da işe yarayacak bir plan hazırlamalı, elinizdeki pusulanın yardımıyla başarıya doğru adım atmaya başlamalısınız.

Küçük Şeylerden Mutlu Olmayı Öğrenin!

Küçük Şeylerden Mutlu Olmayı Öğrenin!Küçük şeylerden mutlu olmak mı? Evet evet, dediğim şey tam olarak bu! Çünkü küçük şeylerden mutlu olmayı bilmiyorsanız, hayattan keyif alamaz ve ihtiyacınız olduğunda sarılacağınız motivasyon kaynakları bulamazsınız. Ayrıca ulaşmak istediğiniz noktaya ulaşmak için gereken gücü çoğu zaman içinizde bulamaz, en ufak bir sallantıda bile pes etmek istersiniz. Tam tersine, küçük şeylerden mutlu olmayı öğrendiğinizde kendinizi şımartmanın keyfini yaşayabilir, duraksamak istediğinizde minik molalar vererek mücadeleye devam edebilirsiniz. Peki, küçük şeylerden mutlu olmak için ne yapacaksınız? Az önce de söylediğim gibi minik jestlerle kendinizi şımartmayı öğreneceksiniz.

Mesela; iş hayatından sıkıldığınızda sizi mutlu eden yerlere doğru küçük kaçamaklar yapacak, sevdiğiniz insanlarla bir araya gelecek, damak zevkinize uygun tatlılarla midenize bayram ettirecek ve bunlar gibi daha bir sürü farklı mutluluk kaynakları bulacaksınız. Yani canınız mı sıkıldı? Rahatlamaya mı ihtiyacınız var? İşte böyle hissettiğiniz anlarda, koca koca değil de küçük mutluluklardan keyif almayı bilin. Ne bileyim, mis gibi kokan yağmurdan, içinizi ısıtan güneşten, kuşların, ağaçların, minik orman yaratıklarının ve rüzgarın bir araya gelerek yaptıkları o harika doğanın sesi düetinden mutlu olabilin. Daha başka mı? Kendinizi şımartmak için yapabileceğiniz daha farklı küçük şeyleri de hemen buradan öğrenin.

Hayallerinizi Gerçeğe Dönüştürmek için Birikim Yapın!

Hayallerinizi Gerçeğe Dönüştürmek için Birikim Yapın!Birikim yapmak? Evet! Çünkü bu öneri de sizi maddi ve manevi anlamda rahatlatacak nitelikte! Sonuçta pek çok kişi para biriktirme konusunda yeteneksiz olduğu için maddi sıkıntılar içerisine düşüyor, değil mi? Ya da istediği şeylere birikim yapamadığı için ulaşamıyor. İşte bu nedenle siz hem ruhsal anlamda mutlu olmak hem de finansal konularda sıkıntı yaşamamak istiyorsanız, hemen şimdi birikim yapmayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Kenara para atmanın ekstra bir yetenek olmadığının farkına varmalı, bunun maddi anlamda başarı için sağlanması gereken bir koşul olduğunu anlamalısınız. Tamam, kazandığınız paradan geriye bir kuruş bile artmayabilir. Elinize geçen para değil birikim yapmaya, ihtiyaçlarınızı karşılamaya bile yetmiyor olabilir. Ama bunlar bile birikim yapmanıza engel değil. Sonuçta daha çok tasarruf ederek, cüzdanınızda daha çok para kalmasını sağlayabilir veya ek gelir yöntemlerini araştırarak gelirinizi arttırabilirsiniz.

Paranızı Doğru Bir Şekilde Yönetmeyi Öğrenin!

Paranızı Doğru Bir Şekilde Yönetmeyi Öğrenin!Çünkü paranızı doğru yönetmeniz, hem ruhsal hem de finansal açıdan sizi rahatlatacaktır. Bu nedenle; kazanmanız gereken yeni nitelikler arasına para yönetimi konusunu kesinlikle koymalısınız. Nereye ne kadar nasıl para harcayacağınız konusunda bilinçli davranmaya başlamalı, şimdiye kadar sizi kötü durumlar içerisine sürükleyen kötü para alışkanlıklarınızı belirleyip onları geri dönmemek üzere bırakmalısınız. Örneğin; bir şey satın almadan önce onun ne kadar gerekli olduğunu, o harcamayı yapmadığınız takdirde bir şey kaybedip kaybetmeyeceğinizi düşünmeli, elinizi cebinize her attığınızda aklınıza bu kuralı getirmelisiniz. Nitekim kazandığınız parayı nasıl kullandığınız, sizi pek çok yönden başarıya ulaştıracak yardımcı bir faktör olacaktır.

Finansal durumunuzu iyileştirmek için dikkat etmeniz gereken noktaları öğrenmek için tıklayın!

Borçlarınıza Veda Edin!

Borçlarınıza Veda Edin!İşte sizi hem maddi hem de manevi anlamda rahatlatacak bir öneri daha! Çünkü umursamasanız bile borçlu olmak sizi pek çok açıdan olumsuz yönde etkiliyor. Mesela; borçlu olduğunuzda kafanızı sürekli kurcalayacak bir şeyler oluyor. Ödenmeyi bekleyen borçlar, bir süre sonra gece yatağa yattığınızda uykunuzu kaçıracak kabuslar niteliğini alıyor. Ayrıca kazandığınız paranın bir kısmını ya da çoğunu borçlarınıza ayırdığınız için geriye kalan parayla geçinmek epey güçleşiyor. Tüm bunların yanı sıra, borçlu olduğunuzu bilmek bile kendinizi kötü hissetmeniz için yeterli oluyor. İşte bu nedenle; istediğiniz bitiş çizgisine ulaşabilmek için varsa borçlarınızdan kısa sürede kurtulmalı, hem daha açık bir zihin hem de daha başarılı bir bütçeyle ilerlemeye devam etmelisiniz.

Borçlarınızdan daha hızlı ve daha kolay bir şekilde kurtulmanın yolunu buradan öğrenin!

Kazancınızı Arttırmayı Hayat Boyu Sürdüreceğiniz Bir Alışkanlık Haline Getirin!

Kazancınızı Arttırmayı Hayat Boyu Sürdüreceğiniz Bir Alışkanlık Haline Getirin!Çünkü daha çok para; daha çok araç, doğal olarak da daha çok ulaşılacak hedef demek! Sonuçta; ne kadar çok paranız varsa, elinizde o kadar çok imkanınız var, değil mi? Zenginliğinizle doğru orantılı olarak daha iyi okullarda okuyor, daha güzel evlerde yaşıyor, daha rahat yataklarda uyuyorsunuz. Aynı şekilde, ailenize ve çocuklarınıza daha iyi yaşam şartları sunabiliyor, sadece onların mutlu ettiğiniz için bile kendinizi dünyanın en mutlu insanı ilan edebiliyorsunuz. Kısacası, parayı doğru kullandığınız takdirde onunla mutluluğunuzu arttırabiliyorsunuz.

İşte bu nedenle; kazancınızı arttırmayı hayat boyu sürdüreceğiniz bir alışkanlık haline getirmenizi öneriyorum. Tabii, bununla demek istediğim şey, gözlerinizde yanan dolar işaretiyle gece gündüz demeden durmadan çalışmanız falan değil. Ya da paradan başka hiçbir şey düşünmeyin falan da demek istemiyorum. Yalnızca elinize geçen parayla yetinmemenizi, ekonomik durumunuzu geliştirmek için gözünüzü hep açık tutmanızı ve karşınıza çıkan fırsatları değerlendirmenizi öneriyorum. Mesela; günümüzün en çok para kazandıran yöntemlerini değerlendirmeyi düşünebilirsiniz. Edineceğiniz bilgiler ve yapacağınız araştırmalarla para kazanabileceğiniz kazanç kapılarına yönelebilirsiniz. Ne gibi mi? Ücretsiz bir şekilde deneme hesabı açıp, risk almadan tecrübe kazanabileceğiniz yatırım alanı gibi!

Ölmeden Önce Yapılacaklar Listesi Hazırlayın!

Ölmeden Önce Yapılacaklar Listesi Hazırlayın!Klişe olacak belki ama hayat gerçekten bir kelebek ömrü kadar kısa. Bu nedenle de size ölmeden önce yapılacaklar listesi hazırlamanızı öneriyorum. İşti, evdi, aileydi, arkadaşlardı, geçim sıkıntılarıydı derken kendinizi unutmamanızı, yaşıyormuş gibi hissetmeniz için bir şeyler yapmanızı söylüyorum. Peki, ölmeden önce yapılacaklar listesi hazırlamak için ne yapmalısınız? Yani ille de internette yazıp çizilen fikirlere mi bakmalısınız? Elbette hayır. Bunun için gerçeğe dönüştürmek istediğiniz hayalleri düşünmeli, son günlerinizi yaşıyor olsanız yapacağınız şeyleri zihninizde canlandırarak, kendinize kişisel bir ölmeden önce yapılacaklar listesi hazırlamalısınız. Hatta iyisi mi hemen buraya tıklayarak ölmeden önce yapılacaklar listenizi nasıl hazırlamanız gerektiğini öğrenin derim.

Her Sene Listenizdeki Büyük Hayallerden En Az 1 Tanesini Gerçeğe Dönüştürün!

Her Sene Listenizdeki Büyük Hayallerden En Az 1 Tanesini Gerçeğe Dönüştürün!Ölmeden önce yapılacaklar listenizi hazırladınız, diyelim. Peki, iş bu kadarla bitiyor mu? Elbette, hayır. Sonuçta; ölmeden önce yapılacaklar listesi hazırlamak o listede yer alan şeyleri yapmadıktan sonra hiçbir şey ifade etmiyor, değil mi? Yani demek istiyorum ki, hazırlamış olduğunuz listeyi bir kenara koymamalı, onu hem aklınızda hem de gözünüzün önünde tutmalısınız. Hemen şimdi yapabileceklerinizi yapmalı, büyük ya da ulaşılması daha zor isteklerinizi ise zamanı geldiğinde yapmak üzere “sadece bir süreliğine” askıya almalısınız.

Daha doğrusu, burada yapabileceğiniz en mantıklı şey, her sene listenizdeki büyük hayallerden en az bir tanesini gerçeğe dönüştürmek olmalıdır. Evet, en az dedim çünkü hiçbirimiz ömrümüzün ne kadarını tükettiğimizi veya geriye ne kadar zamanımızın kaldığını bilmiyoruz. İşte bunun için elinizi çabuk tutun ve ölmeden önce yapılması gereken şeyler sizin için neleri ifade ediyorsa, onları yapmaya bir an önce başlayın.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kişisel Finans kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum