Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hektaş Pet Mama Üretim Tesisi Kuruyor

Hektaş bugün yaptığı açıklamayla pet mama üretim tesisi kurma kararı laındığını ve gerekli çalışmalarla işlemlerin tamamlandığını duyurdu.
Hektaş Pet Mama Üretim Tesisi Kuruyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Hektaş Ticaret Türk Anonim Şirketi (Hektaş) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yönetim kurulunun bugünkü kararına istinaden pet mama üretim tesisi kuracağını açıkladı. Hektaş, bu konuda gerekli çalışmaların başlamış olduğunu ve gerekli anlaşmaların tamamlandığını duyurdu.

Şirketin büyüme stratejileri doğrultusunda Balıkesir’in Manyas ilçesinin Kızıksa köyünde 40.336 metrekarelik alan içine tesisin kurulması için çalışmaların başlatıldığı ifade edildi. Yıllık kapasitesinin ilk başta 50 bin ton olacağı söylenirken; makine, ekipman, inşaat ve benzeri işlemler için anlaşmaların tamamlandığı belirtildi.

Yatırımın 2022’nin ikinci çeyreği içinde tamamlanmasının planlandığını söyleyen Hektaş, “Halihazırda ciromuzdaki payının her geçen gün artmaya devam ettiği ‘Hayvan Sağlığı’ iş kolu ile ‘Pet Mama’ ve ürünlerinin birlikte yönetiminin yaratacağı sinerjinin şirketimiz karlılığına olumlu katkı yapacağını görmekteyiz. Hızla büyüyen pet pazarının hacmi ve karlılığı ile ilk tam yıl için 300 milyon TL ciro gerçekleştirme planımız göz önüne alındığında, söz konusu yatırımımızın geri dönüşünün (RoI) oldukça hızlı bir ivme ile olması beklenmektedir,” ifadelerini kullandı.

Açıklamanın geldiği sıralarda Hektaş hisseleri (HEKTS) yüzde 0,25 oranında yükselişle 8,11 liradan işlem görmeye başladı.
Hektaş Hisseleri Yüzde 0,25 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler dünkü işlemleri 8,08 liradan tamamladıktan sonra bugüne 8,18 liradan başlangıç gerçekleştirdi. Açılışın gerçekleştiği ilk 5 dakika içinde hızlı hareket eden hisseler 8,12 ve 8,20 lira aralığında dalgalandı. Bir süre yataya yakın bir seyir izledikte sonra TSİ 14:50 sularında 7,91 liraya kadar geriledi.

Günün en düşük seviyesinden yeniden yükselen Hektaş hisseleri, TSİ 16:45 sularında 8,24 liraya kadar yükseldi. Ardından kazançlarının bir kısmını geri vererek 8,11 lira aralığında seyretmeye başaldı. Hisselerin yukarı yönlü hareketinde 8,25 ve 8,41 lira seviyeleri direnç noktaları olarak görev yapıyor. Aşağı yönde ise 7,92 ve 7,75 lira seviyeleri destek noktaları olarak izleniyor.

Hektaş hisselerinin haftalık performansı %4,92 oranında değer kaybına işaret ediyor. Aylık bazda %0,99 oranında değer kazanan hisseler, yıllık periyotta %130,11 oranında değer kazanmış durumda bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu