Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hektaş Ferbis’i, Turkcell Global Tower’ı Halka Arz Edecek

Halka arz haberleri arka arkaya gelirken Hektaş ve Turkcell bağlı ortaklığı bulunan şirketleri halka arz edeceklerini duyurdu. İşte detaylar;
Hektaş Ferbis’i, Turkcell Global Tower’ı Halka Arz Edecek
Yorum

Borsa İstanbul’da işlem için şirketler sıraya girmiş durumda. Borsada yatırımcıların yakından takip ettiği Hektaş, yüzde 100 bağlı ortaklığı olan Ferbis Tarım’ı halka arz edeceğini Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyurdu. Gün içinde halka arz edilmesine karar verilen diğer şirket de Global Tower oldu.

Paylarının borsada işlem görmesini isteyen bankacılık ve para piyasası nezdindeki kredibilitelerini artırmak isteyen şirketler, daha ucuz ve kolay kredi bulma imkanı kazanmak amacıyla halka arz için başvuruda bulunuyor.

Ferbis Tarım

Hektaş’ın KAP üzerinden yaptığı açıklamada tarım ilaçları imal, ithal ve pazarlaması alanlarında faaliyet gösteren Febis Tarım Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi’nin paylarının, halka arz yöntemiyle Borsa İstanbul’da işlem görmesi amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurulmasına karar verildiği aktarıldı.

Ferbis Tarım Ticaret ve Sanayi, Niğde’nin Bor ilçesinde 18 bin 500 metre kare kapalı alan olmak üzere toplam 24 bin metrekarelik alanda faaliyet gösteriyor.

Kapasitesini her geçen artırmaya odaklanan Ferbis, bölge halkı için de istihdam yaratıyor.

Bugün 298 perakende, 14 özel kurum, 14 toptan ve 2 distribütör ile toplam 328 satış noktasına ulaşan şirket, pazarın değişken beklentilerine ve ihtiyaçlarına çözümler sunmaya çalışıyor.

Global Tower

Gün içinde halk arzı açıklanan diğer şirket de Turkcell’in yüzde 100’üne sahip olduğu bağlı ortağı Kule Hizmet ve İşletmecilik Anonim Şirketi (Global Tower) oldu. Yapılan açıklamada Global Tower’ın paylarının bir kısmının piyasa koşullarına bağlı olarak yurt içinde ve gerekirse yurt dışında halkı arzı için çalışmalara başlandığı ifade edildi.

Global Tower, GSM ve sabit hat operatörleri, TV ve radyo kanalları, servis sağlayıcılar gibi müşterilerinin saha ihtiyaçlarını karşılıyor. Portföyündeki servis noktalarının bir kısmı kuleli bir kısmı ise bina üstü ve bina içi sistemlerinden oluşuyor. Bunlara ek olarak mobil kuleyle de hizmet gösteriyor.

Geçtiğimiz gün SPK’nın yayımladığı haftalık bültende Astor Enerji, SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri ile Söke Değirmencilik Sanayi ve Ticaret’in halka arzına onay verildiği duyurulmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu