Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hedge Fonu Millennium Çalışanlarına Kripto Varlıklarını Bildirme Emri Verdi

Firma personelinin kripto varlıklarından haberdar olmak istiyor.
Hedge Fonu Millennium Çalışanlarına Kripto Varlıklarını Bildirme Emri Verdi
Son Güncelleme: 
Yorum

57 milyar doların üzerinde varlık yöneten New York merkezli hedge fonu Millennium Management, yakın zamanda personeline herhangi bir kişisel kripto ticaretini açıklama talimatı verdi.

Şirketin bu hamlesi, kriptonun Wall Street’in en büyük devleri arasında hem bir konu hem de bir yatırım haline geldiğinin en son göstergesi olarak değerlendiriliyor.

Millennium, 2020 yılının Ekim ayında kripto yatırımlarına liderlik edecek iş ilanı paylaşmıştı. Ancak sonrasında piyasadan geri çekilme kararı alındı. Son zamanlarda firmanın, çeşitli kripto türevlerinde aktif olan belirli portföy yöneticileriyle yakın temaslar kurduğu biliniyor.

Rakip hedge fonları piyasaya olan ilgilerini artırırken, Millennium rakiplerine göre pasif kaldı. New York Mets’in milyarder sahibi Steve Cohen, firması Point72 ve diğer araçlarıyla uzaya birkaç yatırım yaptı.

Başka yerlerde, Dan Loeb’in Üçüncü Noktası, MasterCard tarafından satın alınan CipherTrace dahil olmak üzere kripto şirketlerini destekledi. Millenium 1989 yılında İsrail A. Englander tarafından kuruldu. Şirket kripto dışında, öz sermaye arbitrajı ve nicel stratejiler arasında çeşitli alanlarda uğraşan ekipleri bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu