Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hedef Girişim Yeni Şirket Kuruyor! SELEC’nin Temettüsü Onaylandı

Borsa İstanbul’da işlem gören Hedef Girişim, yurt dışında şirket kuracağını, Selçuk Ecza Deposu ise temettüsünün onaylandığını duyurdu. İşte detaylar;
Hedef Girişim Yeni Şirket Kuruyor! SELEC’nin Temettüsü Onaylandı
Yorum

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapan Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı (HDFGS), şirket kuruluşu hakkında bilgilendirme yaptı. Şirket, uzun vadeli büyüme stratejileri kapsamında, yurtdışında faaliyet gösteren girişim şirketlerine yatırım yapmak üzere “Hedef Global Yatırımlar” unvanlı, 6.5 milyon TL başlangıç sermayeli şirket kurulmasına karar verdi.

Açıklamada, yapılacak stratejik yatırımlarla yurt dışında iştirakler edinilmesi, mevcut ve edinilecek iştiraklerin global piyasalar ile entegrasyonu, maliyet avantajları ve pazar potansiyellerinin etkin bir şekilde değerlendirilmesinin hedeflendiği ifade edildi.

HDFGS, günlük yüzde 0,4 artışla 2,6 TL’den işlem görüyor. Yıllık bazda yüzde 36,2 oranında prim yapan şirketin hisselerinde yıllık en düşük 1,8 TL, en yüksek 4,3 TL seviyeleri kaydedildi.

Selçuk Ecza Deposu

Geçtiğimiz günlerde 2022 yılı kar payından brüt 0,25 TL, net 0,22 TL nakit temettü ödeyeceğini açıklayan Selçuk Ecza Deposu Ticaret ve Sanayi (SELEC), söz konusu kararın Genel Kurul tarafından onaylandığını paylaştı.

2022’de net karını 2,3 milyar TL olarak açıklayan SELEC, günlük yüzde 1,7 yükselişle 32,4 TL’ye çıktı. Şirket yıllık en düşük 11 TL, en yüksek 46,64 TL’yi gördü. Yıllık prim oranı ise yüzde 160,6 seviyesinde.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu