Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hedef Fiyatı 258 TL Olan Borsanın Devinden 2024 Temettü Kararı!

Borsa İstanbul'da yatırımcıların radarındaki şirketlerden Arçelik, KAP'a yaptığı bildirimde kar payı dağıtım kararı hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar;
Hedef Fiyatı 258 TL Olan Borsanın Devinden 2024 Temettü Kararı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bu ayın başında 2023 yılı bilançosunu paylaşan Arçelik A.Ş., 8 Mart 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gerçekleştirmiş olduğu bildirimde ise yönetim kurulunun kar payı dağıtım kararı ve teklifi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da ARCLK koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, 2024 yılı için kar payı dağıtımı yapılmamasına karar verildiği belirtildi.

Açıklamada, Genel Kurul’da onaylanan kar dağıtım politikasına uygun olmak üzere, mevcut ekonomik konjonktür ile şirketin yatırım ve finansman politikaları dikkate alınarak bu kararın alındığı ifade edildi.

Amacın, şirketin serbest nakdini arttırarak likidite pozisyonunu sağlamlaştırmak, finansman giderlerini optimize etmek ve bilanço yapısını daha da güçlendirmek olduğuna değinildi.

Arçelik 2024 için Temettü Ödememe Kararı Aldı
Kaynak: KAP

Kararın, 2023 yılı faaliyet neticelerini görüşmek üzere Nisan ayı içinde yapılması planlanan şirketin Olağan Genel Kurul toplantısında ortakların onayına sunulacağı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Alnus Yatırım, 2023 yılındaki net karı 7,6 milyar TL seviyesinde olan şirketin hisseleri için hedef fiyatını 237,5 TL ve tavsiyesini “al” olarak sürdürdüğünü duyurmuştu.

Açıklamada, “Şirket hisseleri için, 12 aylık periyodu kapsayan fiyat hedefimizi; daha önce model portföyümüzde belirttiğimiz 237,50 TL seviyesinde sabit bırakıyoruz ve al tavsiyemizi de koruyoruz.” ifadesi kullanılmıştı.

ARCLK Hisseleri Haftayı Nasıl Tamamladı?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın son işlem gününü yüzde 1,12 değer kazanarak 9.155,32 puandan tamamlarken, ARCLK hisseleri endeksle ters yönde hareket etti ve günü düşüşle tamamladı.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 1,8‘lik düşüşle 156 TL seviyesine gerileme gösterdi.

Arçelik Fiyatı Günü Düşüşle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Arçelik hisselerinin, yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 14 oranında getiri sağladığı görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.