Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

HEATRO Elektrikli Mont ile Üşüme Derdine Son!

HEATRO Elektrikli Mont ile Üşüme Derdine Son!

Kış mevsimini pek fazla sevmeyen ve üşümek istemeyenler kategorisinde mi bulunuyorsunuz? Bunun için yapabileceğiniz oldukça farklı şey bulunmaktadır. Öncelikle alt ve üst içlik takımı edinebilir ve biraz da olsa sıcak kalabilirsiniz. Ancak içlik giymenin bir kötü yanı, dışarıda bir yerde otururken fazla ısındığınızda da çıkaramıyor olmanızdır. Aynı zamanda, hareket imkanınızı da oldukça kısıtlayacaktır. Soğuk havalarda içlik giymeden dışarı çıkmayan biri olarak bunları rahatlıkla söyleyebiliyorum. Ayrıca, bacaktaki kılların yapışarak kaşınmaya başlaması da en büyük problemlerden bir tanesidir. Erkek okurlarımız beni rahatlıkla anlayacaktır.

Her neyse, bu durumdan sıkılmış olan 6 kişilik bir Türk ekip, HEATRO adında elektrikli bir mont ortaya çıkarmışlardır. Mont, şu an proje aşamasındadır. Ancak arkadaşlarımız, tahmini piyasaya çıkma tarihini Ocak 2017 olarak belirlemiştir. Projenin başındaki 2 girişimci, güçlerini birleştirerek düşük voltaj ile ısınabilen kumaş ve soğuk ortamlarda vücut ısısını korumada dönüm noktası olabilecek prototip, HEATRO elektrikli montunu üretmişlerdir.

Girişimciler, 2012 yılında düşük voltajda ısınabilen kumaş üretmeyi başarmışlardır. Isınma aşamasından sonraki hedefleri ise kumaşın katlanabilmesi ve yıkanabilmesi olmuştur. Tüm bu aşamaları da başarılı şekilde atlattıktan sonra ortaya bu mont çıkmıştır. Kumaşın sağlamlığı konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamayacağınıza garanti verebiliriz. Ayrıca kumaştaki polimer lifler sayesinde mont, ısı üretebilir ve inanılmaz soğuklarda giyen kişilerin vücut ısılarını koruyabilir. Bunun yanı sıra, 3 farklı ısı modunda performans gösterebilir. HEATRO elektrikli montun en güzel yanlarından bir tanesi ise içerisinde bulunan şarj edilebilir 4 pil sayesinde 14 saate kadar idare edebilmektedir. Ceketin tasarımının ısı kaybını önleyeceğini varsayacak olursanız, üşümek neredeyse imkansız bir hal alıyor. Yağmurda veya karda ‘mont su alırsa elektrik çarpması ile karşı karşıya kalır mıyım’ diye düşünenler için montun su geçirmez olduğunu da belirteyim.

Mükemmel tasarıma sahip olan mont, aynı zamanda tüm kış sizi sıcak tutmayı hedeflemektedir. Birbirinden farklı renk çeşitleri ile başkalarıyla pişti olma şansınız da oldukça düşüktür. Su geçirmiyor olması ve ısı yalıtımı sayesinde, kışların vazgeçilmez ürünlerinden bir tanesi olabileceğini düşünüyorum. Şu an için montun tanıtımı ile ilgili herhangi bir video ortaya çıkmadığından dolayı paylaşamıyoruz fakat görsellerini en yakın zamanda ekleyeceğiz.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Girişimcilik kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum