Yatırım yapmaya başla!

HBO Siber Saldırıya Uğradı, Game of Thrones’un Senaryosu Çalındı!

Siber saldırıdan nasibini alanlar arasına HBO da girdi. ABD’nin önde gelen ve Game of Thrones’un da yayıncılığını yapan kanal hacklendi. İşte detaylar:
HBO Siber Saldırıya Uğradı, Game of Thrones’un Senaryosu Çalındı!

Son yılların en popüler yabancı dizisi olan Game of Thrones, bu kez farklı bir şekilde gündeme geldi. Çünkü konu yeni bölümlerde neler yaşanacağı, oyuncuların ne kadar para kazandığı ya da benzerleri falan değil! Diğerlerinden farklı olarak bu kez, dizinin senaryosunun çalınmış olduğu ve internete sızdırılabileceği söyleniyor. Ve kazancı 5 milyar dolar olan dizinin hayranları olarak sevinmeli mi yoksa üzülmeli miyiz bilemem ama ayrıntılar şu şekilde;

Hollywood sektöründe yaşanan bir diğer siber saldırı da HBO’ya yapıldı. Haberin bu kadar ses getirmesinin nedeni ise elbette Game of Thrones’un hedef olması!

Game of Thrones’un hedef oldu

Dijital dünyanın tüm nimetlerinden faydalanan eğlence sektörünün bu özelliği bir tehdit olabiliyor. Zira gördüğümüz gibi hackerlar, dur durak bilmeden verileri elde etmeye çalışıyor.

HBO, bütün yapımlarının güvenliği için elinden geleni yapıyor olsa da Game of Thrones’un sızdırılma ihtimaline karşı ekstra bir çaba sarf ediyordu. Ancak yayıncının uğraşları pek işe yaramamış gibi!

HBO Game of Thrones’un güvenliği için çalışıyor

Kanal tarafından yapılan resmi açıklamaya göre; sunucular 1 kişi tarafından hackendi ve Ballers ile Room 104 isimli dizilerin yeni bölümleri internete yüklendi.

Hackerların hangi bilgileri kopyaladığı henüz bilinmese de HBO’nun 1.5 TB’lık dosyasının çalınmış olduğu biliniyor.

 HBO’nun 1.5 TB’lık dosyasının çalınmış olduğu biliniyor

Kanal yetkilileri; “Veri koruması HBO’nun en büyük önceliğidir ve elimizdeki verileri korumak bizim en önemli sorumluluğumuzdur.” şeklinde açıklama yaptı. HBO, ayrıntılı bilgi vermese de Game of Thrones’un dördüncü bölümünün senaryosunun da çalınmış olduğu söylentiler arasında.

Tüm bunlara ek olarak; bilgisayar korsanlarının çaldığı veriler içinde yayınlanmamış bölümlerin yanı sıra çalışanların verileri ve finansal bilgiler de yer alıyor. Anlayacağınız; HBO’nun işi pek de kolay olmayacak gibi. Bakalım, Game of Thrones’un yayıncısı bu siber saldırıdan ne kadar zararla kurtulacak?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum