Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Hazır Çay Poşetleri ile Yapabileceğiniz Belki de Hiç Bilmediğiniz Şeyler!

Hazır Çay Poşetleri ile Yapabileceğiniz Belki de Hiç Bilmediğiniz Şeyler!

Çay tüketimi en çok olan ülkelerden bir tanesinde yaşıyoruz. Çay içmek için geçerli bir sebep olmasına gerek yok. Her an her yerde içilebilir. Sabah kahvaltıda, yemeklerden sonra, moraliniz bozukken, sevinçliyken, hararetinizi alması için, sigara ile iyi gittiği için veya biri ile sohbet ederken gibi milyonlarca örnek verilebilir. Sırf manzara güzel diye bile çay içilebilir. Hatta alkolle beraber içenler dahi var.

Tüm bunların yanı sıra, çayın sağlığınıza da birçok yararı vardır. Kolesterolü düşürmesi, kilo verme, kalp hastalıklarına iyi gelmesi, sinir stres oranınızı azaltması ve uykusuzluğunuza yardımda bulunması, en sık duyduklarımızdandır. Her bardar çayın kendince bir yararı vardır. Ancak asıl önemli olan ve bugün bahsedeceğimiz konu; poşet çayları içtikten sonra atmamanız. Çünkü sizlere, hazır çay poşetleri ile neler yapabileceğinizden bahsedeceğim.

Ayak banyosu yapabilirsiniz: Leğenin içerisine koyduğunuz 4-5 hazır çay poşetinin üzerine sıcak su ekledikten sonra ayaklarınızı içerisine koyun. Bunu her gün yapın ve daha sonrasında, ayaklarınızdaki koku problemi ve yorgunluk hissi sona erecektir.

Güneş yanıklarının üzerine uygulanabilir: Yaz mevsimini her ne kadar geçmiş de olsak önümüzdeki yaz için deli divane acı çektiğiniz güneş yanıklarınızın üzerine, kullanılmış çay poşetleri koyabilirsiniz. Yanıkların üstüne uyguladığınız takdirde direkt olarak serinlik hissi yaratacak ve kısa süreli de olsa acılarınıza son verecektir.

Ağzınızdaki yaralar için de kullanabilirsiniz: İki tane kullanılmış hazır çay poşetini ağzınızın her iki tarafına yerleştirerek kanamaların, şişliklerin ve kan pıhtılaşmalarının iyileşmesine yardımcı olabilirsiniz.

Parkelerinizi ve mobilyalarınızı temizleyebilirsiniz: Birkaç taneden oluşan hazır çayları demleyin ve ardından soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra ise içerisine bez batırarak ahşap parkelerinizi ve mobilyalarınızın tahta olan kısımlarını rahatlıkla temizleyebilirsiniz.

Gözlerinizin altına koyabilirsiniz: Siyah çayın içerisinde tanenler bulunmaktadır. Gözlerinizin altındaki torbalara yerleştirdiğinizde inmelerini sağlar ve cildinizi temizler.

Kurumuş suların cam üzerinde bıraktığı lekeleri temizleyebilirsiniz: Camlarınızda kalmış olan su lekelerinden kurtulmanın en kolay yollarından bir tanesidir.

Ayakkabılarınızda kötü kokuları giderebilirsiniz: Normalde her gün aynı ayakkabının giyilmemesi gerektiği söylenir. Ancak giyenler ve ayakkabıları ölüm kokanlar için bir çözümümüz var. Henüz kullanılmamış hazır çay poşetini uyumadan önce ayakkabınızın içerisine bırakın. Sabah kalktığınızda kokudan eser olmadığını göreceksiniz.

Ufak yanıklarınızın üstünde de kullanabilirsiniz: Tanenler, mükemmel iyileştirici şeylerin arasında gösterilebilir. Yanan bölgeye kullanılmış olan çay çöpünü bastırarak sonuca ulaşabilirsiniz.

Kötü kokulu ellerden kurtulabilirsiniz: Sigara içtikten veya soğanlı/ sarımsaklı yemek yaptıktan sonra ellerinizi yıkamanıza rağmen koku alıyorsunuz, değil mi? Basit bir çözümümüz var; çay poşetini ıslatıp avcunuzun içinde gezdirin. Tüm kokulardan kurtulmuş olacaksınız.

Çayın bu tarz işlevsel etkilerinin yanı sıra, medikal olarak açıklanmış yararları da vardır. Kalp krizi riskini azaltması, sindirime yardımcı olması, kanserle savaşması bunlara verebilecek en güzel örnekler arasındadır. Siz de poşet çay içtikten sonra çöpünüzü atmayarak birkaç etkili çözüme ulaşabilirsiniz. Hemen her şeyi çöpe atmamak gerekiyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum