Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın Rusya Açıklamasında TL Vurgusu

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Rusya-Ukrayna gelişmeleri ve olası yansımalarına ilişkin açıklama yaptı. Detaylar haberde;
Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın Rusya Açıklamasında TL Vurgusu
Yorum

Rusya’nın bu sabahki açıklamasıyla birlikte Ukrayna’ya askeri operasyon fiilen başladı. Ukrayna, eli silah tutan herkesi ülkeyi savunmaya çağırırken kara ve hava saldırılarına ilişkin gelişmeler tüm dünyanın gündeminde.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugünkü Güvenlik Zirvesi’nin ardından yaptığı konuşmada Rusya’nın askeri harekatının kabul edilemez olduğunu söyledi. Uluslararası hukuka aykırı gördükleri adımın, barış ve istikrara vurulmuş ağır bir darbe olduğunu ifade etti.

Gelişmeler üzerine Hazine ve Maliye Bakanlığı da konuyla ilgili basın duyurusu yaptı.

Açıklamada Rusya’nın Ukrayna’ya askeri müdahalesi kapsamındaki gelişmelerin yakından izlendiği söylendi. Uluslararası alandaki gelişmelerin ekonomik ve finansal etkilerinin, hem Hazine ve Maliye Bakanlığı hem de ilgili bakanlıklarla istişare içinde takip edildiği belirtildi.

Tüm tedbirlerin alınacağını aktaran Hazine ve Maliye Bakanlığı; “Türkiye ekonomisi sağlam temelleriyle geçtiğimiz dönemde birçok iç ve dış şoku bertaraf etmiştir” dedi. Türkiye Ekonomi Modeli ile ülkemizin zorluklara karşı dayanıklılığının güçlendirildiği aktarıldı.

Yakın zamanda riskli pozisyonlar alan vatandaşların önemli mali kayıplarla karşı karşıya kaldığını belirten duyuruda, “son iki ayda Türk lirasını güçlendirmek için önemli politikalar ortaya konulmuş ve bu konuda başarılı olunmuştur” denildi.

Piyasalardaki oynaklıklara karşı vatandaşların TL ve TL cinsi varlıklara güveninin sürmesinin ve riskli pozisyonlar almaktan kaçınmalarının önemi vurgulandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu