Yatırım yapmaya başla!

Hayatınızı Değiştirebilecek Yegane Soru

Hayatınızı Değiştirebilecek Yegane Soru

Başlığı gördünüz ve konu hemen dikkatinizi çekti, değil mi? Hayatınızı değiştirebilecek yegane sorunun ne olduğunu, diğer pek çok kişi gibi siz de merak ettiniz? “Öyle bir soru vardı da biz mi bilmiyorduk” gibi düşüncelerle ya soruyla dalga geçmek ya da bundan sonraki yaşamınızı değiştirmek amacıyla dikkatinizi buraya verdiniz.

Evet, bu dediklerime katıldığınızı düşünüyor ve hayatınızı değiştirecek o yegane sorunun ne olduğuna doğru yavaşça ilerliyorum. Tamam, yaşamınızı değiştirecek soruyu bir an önce öğrenmek istediğinizi biliyorum; ama sizden biraz daha sabırlı olmanızı istiyorum. Çünkü o soruyu duymadan önce zihninizde küçük bir ön hazırlık yapmış olmalısınız. Aksi takdirde; birkaç kelimeden oluşan o soru cümlesinin, diğer soru cümlelerinden hiçbir farkı kalmaz. Onu da şimdiye dek duyduklarınız arasına koyar, “hadi, canım sende” yaklaşımıyla değişim sorusunu da buruşturup bir kenara fırlatırsınız. İşte bu nedenle sakince ne diyeceğimi dinlemelisiniz.

Hemen hepimiz ömür denilen yolculuğumuzda bazı zorluklarla karşılaşıyoruz. Ve baktığımızda; yaşamdan tam anlamıyla tatmin olan, başına gelen her şeyi iyisiyle kötüsüyle kabul eden çok az insan olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz. Hatta büyük ihtimalle biz de aynı şeyi yapıyoruz. Çocukluk evresini geçtikten sonra karşılaştığımız sorunları büyüttükçe büyütüyor, güzelim yaşamı katlanılmaz kılmak adına neredeyse bütün yolları deniyoruz. Sonra da dönüp “neden” diyoruz! “Neden yaşamak bu kadar zor, hayat beni neden bu kadar yoruyor…” Bir müddet sonra da o memnuniyetsizliğe alışıyoruz. Etrafımızdan görüp duyduklarımızla da o alışmışlığın gayet olağan olduğu konusundaki yargımızı pekiştiriyor, yaşam yolculuğumuzu mutsuz bir kabullenmeler zinciriyle dolduruyoruz.

Oysaki bazı şeylerin farkına varabilsek, gözümüzde büyüttüğümüz o sorunların aslında ne kadar önemsiz olduğunu görebilsek, yaşamımız ne kadar değişecek, hiç düşünmüyoruz. İçten içe onaylamadığımız; ama yine de verdiğimiz kararlar, hiç istemeden yaşadığımız hayatlar, “hayır” diye bağırmak isterken ağzımızdan çıkan “evetler” ve bizi yiyip bitiren diğer şeyler… Kısacası; bizi sadece çocukların bildiği gerçeklikten uzaklaştıran şeylerden kurtulabilsek, hayata ne kadar farklı anlamlar yükleyebileceğimizi anlamıyoruz. Önem arz etmeyen sıkıntılarda dağılıp savruluyor, ufacık sorunlar karşısında “eyvah, öldüm, bittim, yine mi sorun, niye bir türlü rahata eremiyorum” gibi düşüncelerle, omuzlarımızı düşürüyor, günlerce, aylarca hatta belki de yıllarca hayatı kaçırıyoruz. İşte tüm bu dediklerimden dolayı, size ihtiyaç duyduğunuzda kendinize şu soruyu sormanızı öneriyorum.

Ve İşte İsterseniz Hayatınızı Değiştirecek Yegane Soru:

“Bu Sorun 10 Sene Sonra Benim için Bir Şey İfade Edecek mi?”

Bu Sorun 10 Sene Sonra Benim için Bir Şey İfade Edecek mi?Hani canınızı sıkan o problemler var ya! Ne bileyim; iş hayatında karşılaştığınız o zorluklar, duyduğunuz o sinir bozucu sözler, boşu boşuna girdiğiniz o tartışmalar, bitip giden ilişkiler, karşınıza çıkan sahte arkadaşlar, yaşadığınız maddi problemler ve daha akla gelmeyecek ve hayatı kaçırmaya neden olan olaylar! İşte bunlara karşı bakış açınızı değiştirmeniz gerektiğini söylüyorum. Çünkü ancak bu şekilde hayatınızı değiştirebilirsiniz. Bu şekilde yaşamdan keyif almaya başlayabilir, bu şekilde özlediğiniz o çocuk memnuniyetine kavuşabilirsiniz. Peki, dediğim şeylerin gerçekleşmesi için ne mi yapmalısınız?

Kendinize “bu sorun benim için 10 yıl sonra ne ifade edecek?” diye sormalısınız. Canınızın sıkılmasına, zihninizin negatif düşüncelerle dolmasına neden olan problemi düşünerek, onun için gardınızı düşürmenin ne kadar gerekli olduğunu sorgulamalısınız. Yaşamdan keyif almanızı engelleyen her şey ama her şey için aynısını yapmalısınız. İşiniz mi sizi mutsuzluğa sürüklüyor? Şu anda onu bırakırsanız; 10 sene sonra bu yüzden pişmanlık yaşar mısınız, yoksa “iyi ki yapmışım” mı dersiniz, bunları detaylıca düşünmelisiniz.

Sonuçta; hayat avuçlarımızın arasından akıp gidiyor ve ne yazık ki bu konuda yapabileceğimiz hiçbir şey yok. Ama onun nasıl akıp gideceği konusunda bir şeyler yapabileceğimiz, inkar edemeyeceğimiz bir gerçek! Umarım; siz de bu gerçeği aklınızdan çıkarmaz ve hayatınızı değiştirebilecek soruyu hiçbir zaman unutmazsınız!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kişisel Gelişim kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum