Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Hayatınızda Değişiklikler Yapmanız Gerektiğini Gösteren 5 İşaret

Hayatınızda Değişiklikler Yapmanız Gerektiğini Gösteren 5 İşaret

“Neden hayattan keyif alamıyorum, bir mucizeye ihtiyacım var, değişmek istiyorum; ama bunun için ne enerjim ne de vaktim var…” Sizin de aklınızdan zaman zaman bu tarz düşünceler geçiyor mu? Hayatınızdan şikayet ediyor, ama bu konu hakkında ne yapmanız gerektiğini bilemiyor musunuz? Eğer bu sorulara vereceğiniz cevap “evet” ise neden hiçbir şey yapmayıp hayatınızı uzaktan izlemeyi tercih ediyorsunuz? Ne yaparsanız yapın, hayatınızın olumlu yönde değişeceğine inanmadığınız için mi? Daha da kötüsü yaşantınızda değişiklik yapmaya ihtiyacınız olmadığını düşündüğünüz için mi?

Evet, belki de son dediğim sizin elinizi kolunuzu bağlayan şeydir. Yani belki de siz hayatınızın gayet güzel olduğunu düşünüyor, sorunun sadece sizinle ilgili olduğunu sanıyorsunuzdur. Belki şu anda sahip olduğunuz işten daha iyisini bulamayacağınıza inandığınız için yanlış bir işte çalışıyor, belki çocuklarınız var diye sizi sürekli üzen eşinizden boşanmayı göze alamıyor, belki etrafınızdaki insanlar tarafından yargılanma korkusuyla sürekli başka biriymiş gibi davranmak zorunda kalıyorsunuzdur. Ama büyük ihtimalle siz bunların farkında bile değilsiniz. Bu hayata o kadar alışmışsınız ki yaşayabileceğiniz en iyi hayatın bu olduğunu düşünüyorsunuz.

Ancak olması gereken bu değil! Sürekli mutsuz olduğunuzu düşünüyorsanız, sorunun sizde değil sürdürdüğünüz hayatta da olabileceğini bilmelisiniz. Sonuçta siz mutlu olmaya ne kadar hevesli olursanız olun, bulunduğunuz ortam ve yaptığınız işler buna uygun değilse ne yapsanız da tam anlamıyla mutlu olamazsınız. Her zaman bir şeylerin eksikliğini hisseder, büyük ihtimalle çok geç olana kadar bu eksikliğin nedenini bir türlü anlayamazsınız. İşte bu nedenle, aşağıdaki işaretlerden haberdar olmanızı istiyorum. Çünkü bu işaretler size hayatınızda birtakım değişiklikler yapmanız gerektiğini gösterecek. Şayet birazdan duyacaklarınız size pek de yabancı gelmezse, o zaman hayatınızın dümenini elinize almalı ve farklı bir istikamete doğru ilerlemeye başlamalısınız. Çünkü bunun vakti çoktan gelmiştir.

Hafta Sonunu İple Çekiyorsunuz!

Hafta Sonunu İple Çekiyorsunuz!Şimdi bunun neresinde gariplik var diye düşünebilirsiniz. Yani hafta sonları herkes için eğlencelidir sonuçta, öyle değil mi? Tabii ki öyle, ancak benim sözüm mutlu olmak için hafta sonunu bekleyenlere. Eğer bütün haftayı ölü gibi geçiriyor ve hafta sonu gelmeden hayata gülümseyemiyorsanız, işte orada bir yanlışlık var demektir. Çünkü bu durum sizin ya işinizi değiştirmeniz gerektiğini ya da mutlu olmak için bir şeyler beklemekten vazgeçmeniz gerektiğiniz göstermektedir.

Mesela; sizi mutsuz eden bir işiniz varsa ve her gün işe lanet okuyarak gidiyorsanız, belki de başka bir iş yapma vaktinizin geldiğini artık anlamalısınız. Anlayacağınız hayatınızdaki değişikliklere yepyeni bir işe başlayarak ilk adımınızı atabilirsiniz. Zira emin olun ki böyle devam ederseniz, bütün ömrünüzü hafta sonlarını bekleyerek geçirdiğiniz için kendinize çok kızacaksınız.

Durup Düşündüğünüzde Öncelikleriniz için Ne Yaptığınızı Bilmiyorsunuz!

Durup Düşündüğünüzde Öncelikleriniz için Ne Yaptığınızı Bilmiyorsunuz!Burada ne demek istediğimi şöyle açıklayayım. Durup düşünün ve hayatınızdaki en önemli 3 şeyi yazın. Sonra bu 3 şeyin gerçek hayatınızda kaçıncı sırada olduğunu anlamaya çalışın. Büyük ihtimalle en son sıralarda çıkacaklardır. Çünkü siz aslında sizin için önem taşıyan şeyler için zamanınızı harcamıyorsunuz. Deyim yerindeyse sürekli angarya işler için değerli vaktinizi harcıyor, sonra da “neden mutsuzum” diye kendinizi yiyorsunuz. Peki, ne yapmanız gerekiyor?

Mesela aileniz mi öncelik sıralamanızda? O zaman ona göre davranmalısınız. Ailenizle daha çok vakit geçirmek için önemsiz işlerle uğraşmaktan vazgeçmeli, günlük hayatın koşuşturmacasına kendinizi fazla kaptırmamalısınız. Yoğunlaşmanız gereken şeyleri keşfedip, hayatınızı bunlara göre tekrar düzenledikten sonra eskisine nazaran çok daha mutlu olduğunuzu açık bir biçimde anlayabileceksiniz.

Tatiller için Yaşıyorsunuz!

Tatiller için Yaşıyorsunuz!Bayramlar seyranlar sizin için çok mu önemli? Bayramları bayram olduğu için değil de tatil olduğu için mi seviyorsunuz? O zaman yine hayatınızda birtakım değişiklikler yapmayı düşünmelisiniz. Tatilleri ailenizle vakit geçireceğiniz, gezip tozacağınız için dört gözle bekliyorsanız; kendinize ufak tatiller yaratmayı denemelisiniz. Sıradan günlerde birkaç saatliğine de olsa en az uzun tatillerdeki kadar eğlenebileceğinize inanmalı, ama bunun için bir şeyler yapmanız gerektiğini anlamalısınız.

Aileniz ya da sevdiklerinizle kısa yolculuklara çıkmalı, eğlenmenin yalnızca tatillere has bir durum olmadığını görmelisiniz. Ama yok siz tatilleri sadece işte uzaklaştığınız için özlüyor ve bekliyorsanız, o zaman işinizi tekrar gözden geçirmeyi düşünmelisiniz. Zira yaptığınız iş hayatınızın büyük bir bölümünde sizinle olmakta ve mutluluğunuzu büyük oranda etkilemektedir. Kaldı ki bu zamanda pek çok farklı iş imkanı bulunmaktadır. Belki kazancı yüksek diye sürdürdüğünüz işten daha az para kazanabileceğiniz, ama daha mutlu olabileceğiniz bir iş yapmayı istemez misiniz? Sonuçta en kötü ihtimalle bu durumla karşılaşırsınız. Bu nedenle nefret ettiğiniz bir işiniz varsa, yeni ufuklara açılmanız gerektiğini kabul etmelisiniz.

Düşünmeye Bile Zaman Bulamıyorsunuz!

Düşünmeye Bile Zaman Bulamıyorsunuz!Belki zaman bulsanız bu dediklerimin hepsini bir bir düşüneceksiniz, ama bulamıyorsunuz ki? İş güç çoluk çocuk derken bütün gününüzü telaş içinde geçiriyorsunuz. Koşturmacadan mutsuzluğunuzun nedenini bile bulamıyor, öyle monoton bir hayatla mücadele edip duruyorsunuz. Sabah kalktığınızda gülümsemek için bir neden bulamıyor, yine dünün aynısı olacağını düşünerek isteksizce rutininizi devam ettiriyorsunuz. Bu dediklerimin kaç kişiye tanıdık geldiğini bilemem, ama pek çok insanın zamanın yetersizliğinden şikayetçi olduğunu biliyorum.

Eğer siz de düşünmeye bile fırsat bulamadığınızı hissediyorsanız, o zaman hayatınızda keskin değişiklikler yapmanızın vakti gelmiştir. Mesela; gün içinde kendinize daha çok zaman yaratmayı öğrenmeli, işleri yoluna koymayı denemelisiniz. Belki de plansız hareket ettiğiniz için hayatınızın bir kördüğüme dönüşmesine neden oluyorsunuzdur. Belki öyle keskin değişiklikler değil, ama yeni küçük alışkanlıklar edinerek zamanla yarışmaktan kendinizi kurtarabilirsiniz. Deneyin ve yaşantınızda olacak değişikliklere şahit olmayı bekleyin!

Sadece Kendiniz için Bir Şey Yaptığınız En Son Anı Hatırlayamıyorsunuz!

Sadece Kendiniz için Bir Şey Yaptığınız En Son Anı Hatırlayamıyorsunuz!Başkalarını işin içine katmadan, sadece ama sadece kendinizi düşünerek aldığınız en son karar neydi? Yani ne zaman kendinizi tam anlamıyla özgür hissettiniz? Yoksa bunu hatırlayamıyor musunuz? O zaman kesinlikle değişiklik yapma vaktiniz gelmiştir. Çünkü hayatınızı bu şekilde sürdürmek bir süre sonra katlanılamaz bir hal alacaktır. Hatta belki şu anda bile yeterince katlanılmazdır. İşte bu nedenlerden dolayı tam da şu anda kendi kararlarınızı vermeye yoğunlaşmalısınız.

Gün içinde yalnızca kendiniz için en az bir tane şey yapmaya özen göstermelisiniz. 15 dakika da olsa günün 24 saatinin bir bölümünü istediğiniz şekilde geçirmelisiniz. Aklınızdaki her şeyi bir süreliğine kenara bırakmalı, kişisel mutluluğunuza odaklanmalısınız. Ancak bu şekilde yaşadığınızı hissedebilir ve yaptığınız işlerden keyif almaya başlayabilirsiniz.

SONUÇ:

Yukarıda bahsettiğim durumlarla sık sık karşılaşıyorsanız; evet, hayatınızda bir takım değişiklikler yapma vaktinizin çoktan geldiğini düşünebilirsiniz. Yaşamınıza anlam katmak ve etrafınızdakilere çok daha farklı bir açıdan bakmak istiyorsanız, bunu kesinlikle yapmalısınız. Yapmanız gereken şey sadece değiştirmek istediğiniz noktaları keşfetmek ya da sizi mutsuz eden şeylerin farkına varmaktır. Nitekim daha aydınlık günler için bu kadarcık şeyi de yapabilirsiniz diye düşünüyorum. Yanılmıyorum, değil mi?Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Kişisel Gelişim kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum