Yatırım yapmaya başla!

Hayat Eve Sığar Uygulaması Tüm Bölgelerdeki Risk Seviyesini Göstermeye Başladı

Sağlık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde yayınlanan Hayat Eve Siğar uygulamasına çok kullanışlı bir özellik geldi.
Hayat Eve Sığar Uygulaması Tüm Bölgelerdeki Risk Seviyesini Göstermeye Başladı

Corona virüsü dünya genelinde etkisini artırmaya devam ediyor. Ülkemizde de binlerce kişi virüse yakalandı ve her gün çok sayıda vatandaş hayatını kaybediyor. Virüsün yayılmasını önlemek adına sosyal izolasyon kurallarına dikkat edilmesi gerektiğinin altı çiziliyor. Bu çerçevede ülkemizde bir süredir sosyal hayata dair pek çok sektör durma noktasına gelmiş durumda. AVM, sinema, restoran, kuaförler başta olmak üzere pek çok iş kolu bir süredir faaliyet gösteremiyor.

Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığı, Corona virüsüne karşı mücadele kapsamında yeni mobil uygulaması Hayat Eve Sığar’ı yayınlamıştı. Uygulama iOS ve Android mağazalarından kısa süre içerisinde çok sayıda vatandaş tarafından indirildi. Bilindiği üzere uygulamanın içerisinde salgına dair bilgilendirmelere yer veriliyor. Aynı zamanda insanların konum bilgileri aracılığı ile bulundukları bölgenin risk seviyesi hakkında bilgi almak mümkün. Ancak başka bölgelerin durumunu görmek mümkün olmuyordu. Gelen son güncelleme ile artık ülke genelindeki risk durumu görülebilecek.

Hayat Eve Sığar Güncellendi

Hayat Eve Sığar Güncellendi

Bilindiği üzere bugüne kadar uygulamayı indiren kullanıcılar sadece kendi bulundukları bölgeye dair bilgi alabiliyordu. Yaşanılan şehirde bir başka bölgedeki risk durumunu görmek mümkün değildi. Son güncelleme ile beraber artık kullanıcılar harita üzerinden tüm risk seviyelerini görme şansına sahip olacak. Ekranda sol alt bölümde çıkan harita butonu üzerinden istenilen bölgedeki risk durumunu görmek mümkün olacak. Burada riskin ulaştığı boyut renkler ile gösteriliyor.

Yeşil bölge en düşük, sarı bölgeler orta riskli, kırmızı ise yüksek riskli bölgeyi ifade ediyor. Bununla beraber harita üzerinden herhangi bir işarete yer verilmeyen bölgelere de sıkça rastlamak mümkün. Yerleşim alanlarının son derece sınırlı olduğu bölgelerde COVID-19 ile alakalı bir bilgiye ulaşmak zor. Ancak büyük şehirlerde ve merkezi alanlarda vaka sayısının daha fazla olduğu net bir şekilde görülüyor.

Uygulamada ayrıca ‘Yakınlarım’ sekmesinden aile bireyleri takip edilebiliyor. Bu kişilerin ayrıca sosyal izolasyon kurallarına ne derece uyuduğunu da kontrol etmek mümkün olacak. Uygulamanın yaygınlaşması ile beraber sosyal izolasyonun daha etkin bir şekilde sağlanabileceği ifade ediliyor. Bununla beraber uygulamanın yeni özellikler ile güncellenmesi bekleniyor. Ülkemizde son günlerde vaka sayılarının artışındaki yavaşlama dikkat çekiyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın son açıklamasına göre ülkemizde hayatını kaybeden toplam insan sayısı 2.992’ye ulaştı. Toplam vaka sayısı ise 114.653 olarak açıklandı. Toplam iyileşen sayısının ise 38 bini geçtiği kaydedildi. Bakanlık geçtiğimiz günlerde COVID-19 ile mücadele kapsamında WhatsApp üzerinden destek hattı oluşturulduğunu duyurmuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum