Paylaşım

Hayao Miyazaki Son Filminin Adını Duyurdu!


 

Studio Ghibli isimli animasyon stüdyosunun kurucusu Hayao Miyazaki’nin sevenlerine müjde! Emekli olmaktan vazgeçtiğini açıklayan Miyazaki, yeni filminin adını duyurdu…

Anime dünyasının efsanevi isimlerinden Hayao Miyazaki, yeni filmini duyurdu. Geçtiğimiz aylarda film çekmeyi bıraktığını söyleyen ve bu haberle tüm sevenlerini üzen Miyazaki, Kimi-tachi wa Dou Ikiru ka (How Do You Live? – How Are You Living?) isimli filmiyle sinemaseverleri heyecanlandırdı.

En iyi animasyon filmleri arasındaki Rüzgar Yükseliyor, Yürüyen Şato, Ruhların Kaçışı, Prenses Mononoke, Gökteki Kale ve Rüzgarlı Kale gibi yapımlarla alanında ne kadar başarılı olduğunu kanıtlayan Miyazaki, duyurduğu yeni filmiyle şimdiden dikkatleri üzerine çekti.

Adını Tokyolu yazar Genzaburo Yoshino’nun kitabından alan Kimitachi wa Dou Ikiru ka, Kemushi no Boro (Boro The Caterpillar) isimli kısa filmden esinlenerek çekilecek.

Emekliliğe ara vereceğini açıklayarak kurucusu olduğu Studio Ghibli’yi yeniden açan Miyazaki’nin yeni filminde hikaye, Koperu adında bir adam ve amcası üzerine kurulu olacak.

 Studio Ghibli’yi yeniden açan Miyazaki’nin yeni filmini duyurdu

Daha açık söylemek gerekirse, izleyici Koperu’nun ruhen büyümesiyle hayatlarının nasıl değiştiğini gözlemleyecek. Öte yandan Hayao Miyazaki, uzun metrajlı filmin tamamlanmasının 3-4 seneyi bulacağını da söyledi.

Uzun lafın kısası, Miyazaki’nin büyük ihtimalle son kez imzasını atacağı yeni filmini görmek için uzun süre beklememiz gerekecek. Bakalım, anime ustası torunu için geri döndüğü sinema dünyasına nasıl veda edecek?

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın