Paylaşım
in G+

Hayalet Avcıları’nın Çıkacak Mobil Oyunu Artırılmış Gerçeklik Vadediyor!


 

Dünyanın önde gelen teknoloji devi firmalarından Sony, Hayalet Avcıları temalı mobil oyununu piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Japon teknolojisinin öncü şirketlerinden Sony, mobil oyun sahnesinde çok ses getirecek bir işe imza atmaya hazırlanıyor. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıllarda rekor gelirlere imza atan Nintendo tarafından piyasaya sürülen Pokemon Go oyunu büyük başarı elde etmişti.

Arttırılmış gerçeklik esasına dayanan oyun, dünyada milyonlarca genci etkisi altına almıştı. Pokemon GO’yu andıracak bir oyunu Sony piyasaya sürmeye hazırlanıyor. 90’lı yıllara iz bırakmış çizgi film ve sinemaya uyarlanan en iyi fantastik filmlerden biri olan Ghostbusters’ın mobil oyunu önümüzdeki günlerde Android ve iOS mağazalarında yerini alacak.

Oyun “Ghostbusters World” Adıyla Geliyor

Oyunla ilgili henüz çok fazla ayrıntıya sahip olmasak ta Pokemon GO gibi arttırılmış gerçeklik temalı bir mobil oyunun geldiği biliniyor. Akıllı telefonlara indirilen uygulama ile önümüzdeki günlerde sokaklarda hayalet avlayan insanlarla karşılaşacağız gibi duruyor.

Oyunun yapımcılarının yaptığı duyuruya göre gerçek hayatta hayaletler yakalanacak ve birbirleri ile dövüştürülecek. Bu yönden baktığımızda Pokemon GO ile benzer çerçevede oyunların geldiğini söyleyebiliriz.

2018 Yılı İçerisinde Oyun Hazır Olacak!

Sony tarafından piyasaya sürülecek olan Ghostbusters World mobil oyununun ilk fragmanı şirketin resmi hesabından paylaşıldı. Fragmanda yazan bilgiye göre mobil oyunun 2018 yılı içerisinde çıkacağı duyurulmuş.

Şimdilerde çok fazla dillendirilmeyen ancak geçmiş yıllarda bir nesli etkisi altına almış Hayalet Avcıları’nın oyununun büyük ilgi toplaması bekleniyor. Ancak oyunun bir Pokemon GO etkisi yaratıp yaratmayacağını önümüzdeki günlerde gösterecektir. Ghosbusters World oyununun fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Paratic Piyasalar