Yatırım yapmaya başla!

HAVELSAN, Mükemmellikte Yetkinlik 5 Yıldız Belgesi’ni Alarak Sektöründe Bir İlke İmza Attı

HAVELSAN 28. Kalite Kongresi'nde yapılan törenle, Mükemmellikte Yetkinlik 5 Yıldız Belgesi’ni aldı. Bu sayede Türkiye’nin savunma sanayinde faaliyet gösterip de bu belgeyi alan ilk şirket olmayı başardı.
HAVELSAN, Mükemmellikte Yetkinlik 5 Yıldız Belgesi’ni Alarak Sektöründe Bir İlke İmza Attı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yazılım mühendisliği alanındaki ihtiyaçlarının gidermek amacıyla 1982 yılında kurulan HAVELSAN A.Ş. “Mükemmellikte Yetkinlik 5 Yıldız Belgesi”nin sahibi oldu. 9 ayrı alanda yapılan değerlendirme sonrasında bu belgeyi almaya hak kazanan HAVELSAN, Türk savunma sanayisinde 5 yıldızlı olmayı başaran ilk şirket olma unvanını elde etti.

Şirketin ödülü Yönetim Kurulu Başkanvekili Mustafa Şenol’a takdim edildi.

Mustafa ŞenolSöz konusu ödülün sahibi, Türkiye Kalite Derneğinin (KalDer), European Foundation for Quality Management (EFQM) Avrupa Kalite Yönetim Vakfı Mükemmellik Modeli kapsamında yapılan değerlendirmelere bağlı olarak belirlendi. 9 ayrı kriter üzerinden değerlendirme yapılırken, bunlar;

  • İş birlikleri ve kaynaklar,
  • Liderlik vasfı,
  • İzlenen stratejiler,
  • Ürün, hizmet ve süreç yetenekleri,
  • Çalışanlarla ilgili sonuçlar,
  • Genel iş sonuçları,
  • Toplumla alakalı olan sonuçlar,
  • Çalışanların durumu,
  • Müşterilerden gelen sonuçlar şeklinde sıralandı.
HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay, ödülü almalarından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.

HAVELSAN Açıklama2016 yılında Mükemmellikte Yetkinlik 4 Yıldız Belgesi’ni aldıklarını söyleyen Atalay, KalDer’in sunduğu açık alanlar sayesinde iyileştirme projelerini devreye soktuklarını söyledi. Gösterdikleri çaba ve doğru stratejiler sayesinde 5 yıldız belgesini de almaya hak kazandıklarını ifade etti.

Savunma sanayinin Türkiye’nin lokomotifi haline geldiğini söyleyen Atalay, artık şirketlerin hem üretim hem de kalite konusunda çok fazla titiz davrandığını anlattı. Şirketlerimizin hepsinin birbirinden değerli olduğunu, söyleyerek, “EFQM Mükemmellik Modeli kriterlerine uyum konusuna odaklanarak 5 yıldızı alan ilk şirket olmak HAVELSAN adına gurur verici.” şeklinde konuştu.

İlgili kurumun değerlendirme yaparken çok geniş bir yelpazede hareket ettiğine ve özellikle çalışanların görüşlerini aldığına dikkat çekti. HAVELSAN olarak her zaman takım ruhuyla hareket ettiklerini dile getiren Atalay, daha iyiye gitme ve iyileşme felsefesiyle yollarına devam ettiklerini belirtti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum