Yatırım yapmaya başla!

Hautlence’den Rock’n’Roll Tutkunlarına Lüks Bir Saat: “Vida Loca Choppers”

Hautlence’den Rock’n’Roll Tutkunlarına Lüks Bir Saat: “Vida Loca Choppers”

1950’li yılların Amerika’sında Rock’n’Roll var olmadan önce, ülke geneline blues müziği hakimdi. Daha sonra bu müzik türünden birbirinin zıttı iki kardeş müzik çeşidi türedi. Bu türlerden biri; soul, funk ve hatta hip hop gibi günümüz müziklerinin doğuşuna sebep olan cazdı. Bu türlerin neredeyse her biri Amerikan geleneklerine özgüydü. 1950’ler başladığında dünyanın dört bir yanını kasıp kavuracak Rock’n’Roll doğdu. Bu tür gotik ve Anglosakson gibi Avrupa’ya ait genleri bünyesinde barındırıyor, heavy metal ve punk gibi sert türlerin de var olmasına neden oluyordu.

Geçmişte gitar yerine saksafonun yer aldığı bu müzik türü, yıllar geçtikçe daha da farklı boyutlara ulaştı. 90’lı yılların neredeyse tamamında etkin bir rol oynayan Rock’n’Roll, öldükten sonra bile para kazanan ünlüler arasında yer alan Elvis Presley, Chuck Berry, Bo Diddley ve Jerry Lee Lewis gibi isimleri de dünyayla tanıştırdı. 60’ların ünlü rock yıldızlarından bayrağı devralan 70’lerin efsaneleri Led Zeppelin, Queen, Deep Purple, Rolling Stones, daha sonra bu onuru Metallica, Nirvana, Green Day, Slayer ve Guns ‘N’ Roses gibi gruplarla paylaştı.

Ülkemizde de Erkin Koray, Barış Manço, Cem Karaca, Fikret Kızılok, Edip Akbayram gibi efsaneleri bizlerle tanıştıran bu müzik türü, 90’lı yıllardan itibaren ise Pentegram, Haluk Levent, Kurban, Özlem Tekin, Şebnem Ferah, Duman ve daha birçok ismin katkılarıyla çok daha farklı boyutlara taşındı. Şimdi ise bu etkileyici müzik türü İsviçre’nin lüks saat markası Hautlence ellerinde şekilleniyor. Dilerseniz İsviçreli lüks saat firması tarafından hazırlanan Vida Loca Choppers saatine birlikte bir göz atalım.

Etkileyici Bir Hautlence Saati: Vida Loca Choppers

Etkileyici Bir Hautlence Saati: Vida Loca ChoppersBu inanılmaz Rock’n’Roll projesi, Joachim Besomi ve Sebastien Mottier ve Manu Vionnet adında üç saat ustasının Vida Loca Choppers adında bir ekip kurarak, Hautlence’de bir araya gelmelerinin sonucudur. Olağanüstü bir mekanik ve güzellik arayanlar için fazlasıyla ideal bir tasarım harikası olan Hautlence Vida Loca Choppers saati, bugüne kadar şahit olduğumuz neredeyse bütün saatlerden oldukça farklı bir tarza sahip. 42 mm çapındaki kasasında titanyum ve siyah renkli çelik PVD gibi materyaller barındıran bu Hautlence eseri, 50 metrelik derinliğe kadar suya dayanabilmesini sağlayan AR kaplı bir safir cam ile korunuyor.

Mekanizmasıyla Göz Dolduran Bir Başyapıt

Mekanizmasıyla Göz Dolduran Bir BaşyapıtSiyah opalden ve rodyum kaplı saten ciladan oluşturulan temel kadranıyla tam bir Rock’n’Roll havasına bürünen Vida Loca Choppers, oldukça sınırlı sayıda üretilmiş bir saattir. 45 adet parçadan meydana getirilmiş Dubois Depraz kalibreyle donatılan bu otomatik kurmalı saat modeli, 42 saatlik güç rezervi ve 28.800 vph işleyişe sahiptir. Vida Loca Choppers, tüm zamanların en pahalı Rock’n Roll hatıraları kadar yüksek rakamlı bir fiyat etiketine sahip olmasa da, sahip olduğu eşsiz kadranında bu yaşam tarzını fazlasıyla yaşatıyor.

Hautlence Vida Loca Choppers Saatinin Fiyatı

Hautlence Vida Loca Choppers Saatinin FiyatıSınırlı sayıda bir model olduğunu söylediğimiz Vida Loca Choppers saatinden sadece ama sadece 28 örnek üretildi. Saatte bulunan kurukafa eklentisi, bu modele asi bir görünüm kazandırırken, yeşil dikiş izlerinin yer aldığı el yapımı siyah timsah derisi kordonu da oldukça lüks bir saat haline gelmesini sağlıyor. Hautlence Vida Loca Choppers saatini sizler de bileğinizde görmek istiyorsanız, yaklaşık 20 bin doları gözden çıkarmalısınız.

50’li yıllarda doğmuş bir müzik türü olmanın ötesine ulaşmayı başaran Rock’n’Roll, geçmişten bugüne kadar meydana getirilen birçok tasarımın da ilham kaynağı olarak yeni tarzların oluşmasında en etkili kaynaklardan biri oldu. 2004 yılından beri sektörün içerisinde olan İsviçreli saat firması da bu müzik türünden esinlenerek eşsiz bir modeli bizlerle tanıştırdı. Peki, Hautance tarafından meydana getirilen Vida Loca Choppers saatine sahip olmak istemez miydiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Moda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum